Objawy nowotworu płuc bardzo łatwo przeoczyć. Pierwszy widać na twarzy, nie można go ignorować

Objawy nowotworu płuc bardzo łatwo przeoczyć. Pierwszy widać na twarzy, nie można go ignorować Źródło: .

Rak płuc może się objawić poprzez zmieniony wygląd twarzy. Spoglądając często w lusterko, przypatrzmy się sobie dokładnie. Ta drobna czynność może uratować nam życie.

Rak płuc to jeden z tych rodzajów nowotworów, który wykrywany jest zdecydowanie za późno. Koniecznie poznaj objawy, których nie należy bagatelizować. Drobny szczegół powinien zwrócić naszą uwagę.

Rak płuc może zostać zdiagnozowany przez zmieniającą się twarz

Nowotwór płuc, według ekspertów i statystyk, jest wykrywany za późno, a nawet 90% zachorowań jest klasyfikowane jako złośliwe. W Polsce co roku średnio 21 tysięcy osób musi zmagać się z zabójczą chorobą i niejednokrotnie jest to dla nich jak wyrok. Lekarze nie potrafią dobrze zdiagnozować go we wczesnym stadium, bowiem niewinne symptomy są bagatelizowane i wiązane z inną przypadłością.

Okazuje się, że możemy wyczytać raka płuc z twarzy. Jeśli znajdujemy się w grupie ryzyka - ktoś z rodziny był chory, palimy papierosy, pracowaliśmy lub pracujemy w miejscu, gdzie wdychamy szkodliwe substancje - naszą uwagę powinna przykuć opuchlizna, tak często uważana za zwykłą reakcję alergiczną lub zastój wody w organizmie. Spuchnięta twarz jest skutkiem niedrożności żyły głównej górnej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żyła główna górna odpowiada za transport krwi z górnej części ciała do serca - kiedy coś staje na jej przeszkodzie, organizm dobitnie to odczuwa. Opuchlizna na twarzy może być spowodowana tym, że rak uciska żyłę. Nowotwór może też zająć okoliczne węzły chłonne. Właśnie to powoduje, że nasza twarz nie wygląda zbyt zdrowo i świeżo. Przeglądając się w lustrze, powinniśmy zwrócić uwagę również na szyję.

Dzisiaj grzeje: 1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2. Sytuacja robi się coraz gorsza, IMGW natychmiast zareagowało. Ogłoszono żółte alarmy dla województw

Innymi wczesnymi objawami raka płuc, które mogą nas zaniepokoić to kaszel, świszczący oddech, duszności, chrypka, zmęczenie, krwioplucie, ból w klatce piersiowej. W zależności od tego, które płuco objął nowotwór, po stronie chorego organu może wystąpić opadanie powieki, zwężenie źrenicy i zauważymy, że nie pocimy się daną połową twarzy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Niestety, umarła córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować
  4. Właściciele używanych aut przecierają oczy ze zdumienia. Właśnie weszło w życie nowe prawo, mało kto o nim wiedział
  5. Zauważyła na szyi córki ciemne kręgi i myślała, że to brud. Prawda okazała się druzgocząca, teraz ostrzega innych rodziców

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News