Trzaskowski odpowiada Episkopatowi. Prezydent punktuje hipokryzję duchownych

Trzaskowski odpowiada Episkopatowi. Prezydent punktuje hipokryzję duchownych Źródło: Screen/youtube/Wirtualna Polska

Rafał Trzaskowski zdecydował się na odpowiedź na oskarżenia Episkopatu. W bardzo ostrych słowach wytknął Kościołowi błędy i wypunktował hipokryzję duchownych.

Rafał Trzaskowski fotel prezydenta Warszawy objął stosunkowo niedawno, jednak podejmowane przez niego decyzję wywołują ogromne zamieszanie w polskim społeczeństwie oraz na politycznej scenie. Przyjęta przez niego karta LGBT+ była żywo komentowana przez wszystkie strony polityczne, obywateli oraz liczne autorytety w mediach, a zabraknąć oczywiście nie mogło również oficjalnego komentarza Kościoła katolickiego. 

Polski Episkopat poparł narrację popularyzowaną przez PiS i zaatakował prezydenta Warszawy. Ten jednak się nie poddaje i nie zamierza biernie poddawać się krytyce. Właśnie ostro odpowiedział Episkopatowi i głośno wypunktował hipokryzję polskich duchownych, która od dłuższego już czasu pokazywana jest również w mediach. 

Rafał Trzaskowski ostro uderza w Episkopat odpowiadając na oskarżenia

Rafał Trzaskowski rozpoczął swój wywiad w "Onecie" od sprytnego zapewnienia, że nie jest to uderzenie w samą religię czy Kościół. 

- Nie jestem żadnym antyklerykałem. To PiS próbuje mnie obsadzić w tej roli - mówił. 

Podkreślał, jak wielkim ciosem dla niego była krytyka ze strony Kościoła, po chwili jednak postanowił przejść do ostrej odpowiedzi na oskarżenia. 

- Mam duży szacunek dla tradycji i dla Kościoła. Natomiast, gdy widzę, jak Episkopat wpisuje się w tezy pisowskiej propagandy to, jako katolik, odbieram to boleśnie - stwierdził. 

W dalszej części podkreślił hipokryzję Episkopatu oraz wszystkich, których zdaniem prawo pewnych grup i mniejszości do istnienia jest "kwestią światopoglądową". 

- Nie rozumiem jak walkę o wartości – obronę mniejszości, walkę z hejtem i nietolerancją, stanie przy potrzebujących opieki – można zakwalifikować jako spór światopoglądowy - stwierdził. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent Warszawy cierpliwie tłumaczy swoje działania

Prezydent Warszawy wyjątkowo cierpliwie postanowił kolejny raz wytłumaczyć swoją wizję zmian. Podkreślał, że zajęcia szkolne będą dobrowolne, a ich celem będzie uświadomienie młodych ludzi, że "Internet nie jest anonimowy, a dzielenie się intymnymi treściami w sieci może przynieść opłakane skutki, że słowa ranią, tłumaczyć podstawy edukacji seksualnej, aby dzieci mogły się bronić przed pedofilią". 

Jego zdaniem kościelni krytycy nawet nie zapoznali się dokładnie z dokumentem, który krytykują. 

- Ubolewam, że Episkopat najwyraźniej nie przeanalizował karty. Myślę, że chłodna analiza doprowadziłaby biskupów do innych konkluzji. Zresztą stanowisko biskupów warszawskich było bardziej wyważone - czytamy. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Legendarna polska wokalistka chciała popełnić samobójstwo. Powód zaskoczy każdego!
  2. Anna Jantar skrywała bolesny sekret. Tego bała się najbardziej na świecie. Po latach tajemnica wyszła na jaw
  3. Wstrząsające informacje TVN. Makabryczna tragedia sparaliżowała część Warszawy, nie żyją 3 osoby
  4. Tak wyglądała Kożuchowska zanim została bogata. Fani jej nie poznają (Zdjęcie)
  5. Jakich kosmetyków używa Małgorzata Rozenek? Będziecie zaskoczeni, są bardzo tanie
  6. Nowe zdjęcie Marty Kaczyńskiej podbija sieć. Wielu się tego po niej nie spodziewało

Źródło: Crowd Media

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News