Rafał Trzaskowski skomentował sprawę
Pikio.pl
Monika Majko - 31 Października 2020

Ludzie cierpią i liczą straty, nikt się nie spodziewał. Trzaskowski przekazał dramatyczne wieści

Rafał Trzaskowski nie krył swojego rozgoryczenia, prezydent Warszawy przekazał dramatyczne wieści. Wszystko na nic, wiele osób już teraz liczy straty.

Rafał Trzaskowski nie mógł długo milczeć, prezydent Warszawy niemal od razu zabrał głos i wyraził swoje rozgoryczenie, związane z najnowszymi decyzjami polskiego rządu. Setki osób wpadły w rozpacz i już teraz liczą straty, wszystko na nic.

Rafał Trzaskowski nie mógł milczeć

W piątek, 30 października padł kolejny rekord dobowego przyrostu chorych z COVID-19 na terenie naszego kraju. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 21 629 nowych przypadków koronawirusa oraz ponad 200 zgonów wywołanych zakażeniem.

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358). Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 340 834/5 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w miniony piątek resort zdrowia.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Wczoraj rząd zwołał wczoraj pilną konferencję prasową, związaną z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju. W czasie przemówienia premier Mateusz Morawiecki poinformował Polaków o podjęciu przez władze ostatecznej decyzji w sprawie obchodów dnia Wszystkich Świętych. Cmentarze zostaną zamknięte zarówno w 1 listopada, jak i dzień przed oraz dzień po.

- Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć - tłumaczył premier Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski skomentował najnowsze informacje przekazane przez Mateusza Morawieckiego

Decyzje rządy niemal natychmiast skomentował prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Włodarz stolicy tuż po ogłoszeniu premiera opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym nie krył rozgoryczenia z powodu tak długiego zwlekania z ostateczną decyzją przez polski rząd.

- 1 mln zł kosztowało Warszawę przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku - napisał Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Uwaga. Trzeba mieć się na baczności, wydano ostrzeżenia dla części kraju

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Prezydent Warszawy dodał, że władze miasta stołecznego od kilku tygodni prosiły rząd o podjęcie decyzji w tej sprawie, " a rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy". Wczorajsze ogłoszenie premiera wzburzony Rafał Trzaskowski określił mianem "kpiny".

Prawdą jest, że o zamknięciu cmentarzy spekuluje się już od kilku tygodni. Wczorajsze ogłoszenie premiera rozczarowało wielu Polaków, którzy w ten dzień zajmują się handlem przycmentarnym. Przedsiębiorcy, którzy już zaopatrzyli się w towar, są przerażeni tym, że ich pieniądze przepadną, a towar, głównie kwiaty, pójdzie na straty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jamnik bardzo długo nie widział swojego pana. Reakcja psa na powrót mężczyzny doprowadza do łez
  2. Nieznani sprawcy włamali się do Mariusza Pudzianowskiego. Ucierpiały drogocenne rzeczy, "łapy bym przetrącił" (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  7. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News