Rafał Trzaskowski przekazał złe informacje
instagram.com trzaskowskirafal
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Dramat. Rafał Trzaskowski przekazał wiadomość, sytuacja jest krytyczna

Rafał Trzaskowski nie mógł tego przemilczeć. Przekazał do opinii publicznej porażającą wiadomość. Nie ma wątpliwości, jest źle.

Rafał Trzaskowski nie kryje, że jego komunikacja z rządem nie należy do szczególnie udanych. Ostatnio wprost przyznał, że nikt nie konsultuje decyzji w władzami miasta, co szybko przynosi gorzkie owoce. Właśnie ujawnił informacje, z których wielu nawet nie zdawało sobie sprawy. 

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćMamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotowaćCzytaj dalej

Sytuacja jest krytyczna. Rafał Trzaskowski nie pozostawił wątpliwości 

Wbrew temu, czego spodziewali się Polacy, w czasie dzisiejsze konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki nie poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń czy zaostrzeniu dotychczasowych. Przypomnijmy, że dziś padł też kolejny rekord dobowej liczby zachorowań na koronawirusa, która wyniosła ponad 20 tysięcy. Odnotowano też przeszło 300 zgonów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Im więcej jest chorych, tym bardziej zwiększa się liczba pacjentów wymagających hospitalizacji, a liczba dostępnych dla nich miejsc niekoniecznie wzrasta w tym samym tempie. Brakuje łóżek, respiratorów i rąk do pracy. 

Jak przytacza Super Express, szczególnie źle jest w Warszawie, a Rafał Trzaskowski przyznał, że jest to wynik m.in. złej komunikacji z rządem. Zaznaczył, że o niektórych decyzjach dowiaduje się już po fakcie. 

- Za pośrednictwem wojewody zostaliśmy poinformowani o decyzji rządu, aby w każdym szpitalu podległym Warszawie wydzielić 35% łóżek dla chorych na COVID-19  - wyjaśnił prezydent stolicy. 

Trzaskowski szczerze wyznał, że sytuacja polskiej służby zdrowia jest dramatyczna. Wielu pracowników nie może nawet przychodzić do pracy, bo sami zarazili się COVID-19 lub przebywają na kwarantannie. Kto zatem ma leczyć pacjentów, jeżeli zabraknie personelu? Odpowiedź na to pytanie niezmiennie pozostaje tajemnicą. 

- Sytuacja jest krytyczna. Ponad 20 procent personelu nie może przychodzić do pracy - są chorzy bądź przebywają w kwarantannie. Mamy problem z ratowaniem życia, a zaskakuje się nas takimi decyzjami - dodał. 

Jak przyznał Trzaskowski, rząd planuje stworzyć kolejny szpital tymczasowy w Szpitalu Południowym, który ma być gotowy dopiero w marcu przyszłego roku. Prezydent Warszawy nie kryje frustracji i jasno daje do zrozumienia, że w jego opinii działania władz kraju są niewłaściwe i podjęte o wiele za późno.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

- Przez lata rządzący podważali sens jego budowy, nie chcieli dać kontraktu na jego budowę. Teraz przypominają sobie o nim, gdy nie jest jeszcze skończony - dodał Rafał Trzaskowski, cytowany przez Super Express. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pseudowłaściciel pogrzebał psa żywcem. Zwierzę nie dało za wygraną
  2. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikę
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News