Rafał Trzaskowski - zawód
Instagram.com trzaskowskirafal
Monika Majko - 28 Listopada 2020

Wiemy kim z zawodu jest Rafał Trzaskowski. Trudno uwierzyć, niebywałe doniesienia

Rafał Trzaskowski od 2018 roku zarządza stolicą Polski, a w 2020 roku walczył również o fotel prezydenta kraju z aktualną głową państwa, Andrzejem Dudą. Niewiele osób wie jednak, jakie wykształcenie ma jeden z najpopularniejszych polityków w Polsce.

Rafał Trzaskowski to jeden z najbardziej znanych polityków w ostatnim czasie, a jego kariera polityczna w ciągu zaledwie dwóch lat znacznie nabrała tempa. Niewiele osób wie jednak, jakie ma wykształcenie i czym wcześniej zajmował się obecny prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski zarządza Warszawą od 2018 roku

Cała Polska poznała Rafała Trzaskowskiego w 2018 roku, kiedy objął stanowisko prezydenta stolicy Polski. Od tego czasu kariera polityczna Trzaskowskiego rozwijała się w dynamicznym tempie, a w 2020 roku zastąpił on Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu o fotel prezydenta kraju.

Prezydent Warszawy przegrał minimalną różnicą głosów wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą w II turze głosowania. Pomimo bolesnej porażki, Rafał Trzaskowski wciąż pnie się po szczeblach kariery, a niedawno powołał nowy ruch obywatelski "Wspólna Polska".

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneSejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneCzytaj dalej

Od 3 grudnia 2013 do 22 września 2014 roku Rafał Trzaskowski był Ministrem Administracji i Cyfryzacji, a następnie pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wówczas był również pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Rady Europejskiej. W 2016 roku polityk został członkiem zarządu Platformy Obywatelskiej, a w 2018 objął stanowisko prezydenta Warszawy.

Niewiele osób wie, że włodarz stolicy jest wszechstronnie wykształcony. Rafał Trzaskowski ukończył stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem filologii angielskiej na Wydziale Neofilologii UW oraz europeistyki w Kolegium Europejskim w Natolinie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski ma stopień doktora

Jak donosi "Super Express", prezydent Warszawy był również stypendystą Uniwersytetu w Oksfordzie oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem, a od 2004 roku może pochwalić się stopniem naukowym doktora.

Rafał Trzaskowski deklaruje również znajomość pięciu języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego, co byłoby na pewno przydatną umiejętnością, podczas sprawowania funkcji głowy państwa.

Obecny prezydent Warszawy w 1995 roku pracował jako nauczyciel języka angielskiego i tłumacz symultaniczny. Trzy lata później wykładał w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, uczył tam do 2009 roku, natomiast w 2002 roku prowadził zajęcia również w Collegium Civitas i był analitykiem w Centrum Europejskim Natolin.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Od 5 grudnia ogromna zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Mamy potwierdzenie, wszystko jest już jasne
 3. Widzieliśmy go w ”Ranczo”, ”Miodowych latach”, ”M jak miłość” i wielu innych. Aktor nie żyje, wczoraj odbył się jego pogrzeb
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w niedzielę. Polacy muszą się przygotować

Prywatnie Rafał Trzaskowski od 2002 roku jest mężem Małgorzaty Miszkurki, która ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie i w latach 2007–2019 zatrudniona była w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie zajmowała się m.in. promocją miasta oraz pracowała w Biurze Rozwoju Gospodarczego.

Małżeństwo wychowuje wspólnie dwoje dzieci - urodzoną w 2004 roku Aleksandrę oraz i Stanisława, który przyszedł na świat w 2009 roku. W domu prezydenta Warszawy mieszka również Bąbel, czyli ukochany pies Trzaskowskich.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Decyzja zapadła. Dodatek covidowy nie dla wszystkich medyków
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Jeden dodatek sprawia, że nie oprze jej się żaden smakosz. Surówka z selera w zupełnie nowym, zachwycającym wydaniu
 7. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News