Popieracie pomysł przekazania 2 miliardów zł z przekopu Mierzei Wiślanej na poczet premii dla pracowników służby zdrowia?
Klaudia Bochenek - 28 Maja 2020

Popieracie pomysł przekazania 2 miliardów zł z przekopu Mierzei Wiślanej na poczet premii dla pracowników służby zdrowia?

Rafał Trzaskowski postanowił zwrócić uwagę na kilka aktualnych problemów w Polsce, które dałoby się rozwiązać przesunięciem środków z jednego przedsięwzięcia na drugie. W związku z tym pojawił się pomysł, aby 2 mld zł z przekopu Mierzei Wiślanej przekazać pracownikom służby zdrowia. Kandydat na prezydenta uważa, że dodatkowe środki bez dwóch zdań należą się lekarzom i pielęganiarkom.

Rafał Trzaskowski zaapelował, aby 2 mld zł, które miałyby zostać "wpompowane" w przekop Mierzei Wiślanej, przeznaczono na premie dla pracowników służby zdrowia.

- Wszyscy wiemy, że w epidemii potrzebne są trzy kwestie: ochrona miejsc pracy, bezpieczeństwo i służba zdrowia. Musimy znaleźć dodatkowe pieniądze właśnie na realizację tych celów - mówił kandydat na prezydenta. Jest zdania, aby kontrowersyjne inwestycje rządu odłożyć w czasie na 2-3 lata. Najpierw należy uporać się z aktualnymi problemami.

Rafał Trzaskowski zaapelował także, aby z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej, który wynosi ponad 100 mln zł, przekazano kwotę na pomoc szpitalom. Zgadzacie się z tym zdaniem? Najpierw pieniądze i premie dla służby zdrowia, a potem długofalowe prace, które nie są priorytetem w czasie ogromnego kryzysu?

Źródło: Dziennik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News