Rafał Trzaskowski składa oświadczenie
wikipedia
Oktawian Góral - 26 Maja 2020

Rafał Trzaskowski wraz z żoną składa oświadczenie. Czeka na innych

Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, a także kandydat na urząd Prezydenta Polski, poinformował dzisiaj, że wraz z żoną złożą oświadczenia majątkowe. Zaapelował także do innych polityków, aby ujawnili swoje majątki.

Rafał Trzaskowski poinformował, że złoży oświadczenie majątkowe. Kandydat na urząd Prezydenta RP zaapelował także do innych polityków. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział złożenie projektu ustawy o jawności w życiu publicznym. Wyraził nadzieję, że dzięki "publicznej presji" więcej polityków ujawni swe zarobki.

Olga Semeniuk otwarcie kinPadł konkretny termin. Wiceminister rozwoju zdradziła, kiedy nastąpi otwarcieCzytaj dalej

Na dzisiejszej konferencji Trzaskowski podkreślał, że transparentność i uczciwość w działaniach rządzących i polityków mogą stać się podstawą budowania zaufania społeczeństwa do państwa. "Dlatego ja dzisiaj składam swoje oświadczenie majątkowe, wraz z żoną, gdzie pokazuję cały swój majątek. Miejmy nadzieję, że presja publiczna na wszystkich tych, którzy do dzisiaj używali wszystkiego rodzaju wykrętów, kruczków prawnych, żeby całego swojego majątku nie pokazać, będzie w Polsce wzrastała po to, żeby właśnie budować zaufanie do władzy publicznej" dodawał polityk.

Trzaskowski o majątku Szumowskiego

Kandydat opozycji na prezydenta zaznaczył, że nie ma nic złego w tym, że zarówno premier, jak i minister zdrowia są ludźmi zamożnymi. Zaakcentował jednak, że powinni pokazać, jak duże są ich majątki, aby nie wzbudzać niepotrzebnych niepokojów. Trzaskowski najprawdopodobniej odwołał się do ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą" afery. Napisano w niej, że premier zakupił w 2002 roku od Kościoła katolickiego działkę we Wrocławiu o powierzchni 15 hektarów za 700 tysięcy złotych. Według "Wyborczej", już w 1999 miała wartość 4 milionów złotych, a w 2002 roku 14,3 miliona złotych.

DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ

Test psychologiczny obrazekCo widzisz jako pierwsze? Odruchowy wybór ujawni twoją najlepszą cechęCzytaj dalej

Trzaskowski żałuje, że Prezydent Andrzej Duda zablokował ustawę o lustracji majątków polityków. Przypomnijmy, że we wrześniu 2019 Parlament uchwalił ustawę o jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych, natomiast Andrzej Duda skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie padł dzienny rekord. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wiadomości dotyczące ozdrowieńców w Polsce

2. Koniec „M jak Miłość”. Fani serialu nie spodziewali się takiego finału

Wątpliwości Dudy wzbudzał fakt, że należy wpisać do oświadczenia majątkowego informacje o stanie posiadania swych najbliższych. Prezydent wskazywał, że może dojść do sytuacji, gdy tych informacji albo nie może zdobyć, albo mogą one być nieprecyzyjne. Kontrkandydat Dudy, Rafał Trzaskowski zapowiedział, że będzie składał nowy projekt ustawy o jawności w życiu publicznym. "Nowa polityka musi być oparta o zaufanie do władzy publicznej i to jest naszym celem" mówił Trzaskowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski komentuje aferę maseczkową. "To logicznie się nie broni"
  2. Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)
  3. Porażająca wiadomość o Polce, która wyrzuciła dziecko przez okno. Ujawniono, co wcześniej zrobiła dziecku
  4. Niestety, media przekazały tragiczne wieści. Nie żyje legendarny muzyk
  5. Oszałamiająco piękna żona Michała Żebrowskiego pokazała ciążowe zdjęcie. Kilka słów pod fotografią sprawiło, że wszystko stało się jasne
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Ślub panna młodaOkreślili jego żonę w bardzo niemiły sposób. Zdjęcia mówią same za siebie, padło wiele gorzkich określeńCzytaj dalej

Źródło: WNP Portal Gospodarczy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News