Rafał Trzaskowski ujawnił prawdę
Facebook.com malgorzata.m.trzaskowska
Monika Majko - 24 Października 2020

Tragedia w rodzinie Rafała Trzaskowskiego. W programie na żywo ujawnił bolesną prawdę

Rafał Trzaskowski wyznał prawdę o rodzinnej tragedii w programie na żywo, widzowie byli niezwykle poruszeni słowami prezydenta miasta stołecznego. Niewiele osób wiedziało, jak trudne doświadczenia mają za sobą polityk i jego żona.

Rafał Trzaskowski wystąpił dzisiaj wieczorem jako gość w programie "Fakty po faktach" i podczas rozmowy opowiedział o swojej rodzinnej tragedii. Niewiele osób wiedziało, jak trudne chwile ma za sobą prezydent Warszawy. Polityk wraz z żoną przeżyli prawdziwy koszmar.

Rafał Trzaskowski zdecydował się na szczere wyznanie w programie telewizyjnym

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Wyrok sędziów TK wywołał ogromne poruszenie wśród obywateli, którzy już tego samego dnia wyszli na ulice. W całej Polsce wciąż trwają protesty, a Ogólnopolski Strajk Kobiet nie zapowiada przerwania manifestacji.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego zabrało wiele znanych osób, w tym żona obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Małgorzata Trzaskowska opublikowała w mediach społecznosciowych wpis, który poruszył internautów.

- Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze. Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból – tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło. Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. Ten wybór leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru. To my – kobiety – powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami – napisała żona prezydenta Warszawy na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy stracili dziecko w piątym miesiącu ciąży

Rafał Trzaskowski pojawił się dziś jako gość w programie "fakty po faktach. Prezydent Warszawy został poproszony o komentarz do wpisu opublikowanego przez jego żonę. Polityk zdecydował się na szczere wyznanie i wyznał, że małżeństwo straciło dziecko w piątym miesiącu ciąży.

– To są dramaty ludzkie i takich dramatów jest mnóstwo. Kiedy okazuje się, że płód ma wady, że jest zagrożony, a potem w piątym miesiącu obumiera, to są takie dramaty które są z ludźmi do końca życia. Oczywiście, my jesteśmy szczęśliwymi rodzicami, mamy dwójkę dzieci więc to na szczęście leczy rany, ale te blizny pozostają do końca - wyznał Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Prezydent Warszawy doskonale rozumie ból towarzyszący utracie dziecka, bo sam go doświadczył. Po rodzinnej tragedii małżeństwo długo nie mogło dojść do siebie. Rafał Trzaskowski wyznał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której kobiety maja być zmuszane do noszenia pod sercem dziecka wiedząc, że ich wyczekany potomek umrze w cierpieniu tuż po porodzie.

- My wiemy jak to jest, rozmawiamy z mnóstwem ludzi, którzy mają podobne problemy. Choćby w szpitalu Bielańskim pojawiają się pacjentki z olbrzymimi problemami, to jest jeden z największych ośrodków prenatalnych w naszym kraju, ja znam te dramaty i nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł podejmować te decyzje za kobiety. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że trzeba czekać do końca i obserwować swoje dziecko, jak ono umiera kilka godzin – wyznał Rafał Trzaskowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  3. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  4. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  5. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  6. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  7. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  8. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News