Rafał Trzaskowski pilny apel
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 18 Października 2020

Wszystko zacznie się już w poniedziałek. Pilny apel do mieszkańców, "do pracy kierujemy wszystkie załogi"

Rafał Trzaskowski pilnie zaapelował do wszystkich mieszkańców. Już w poniedziałek wszystko się zacznie. Do pracy zostaną skierowane wszystkie załogi. Niestety to może nie wystarczyć.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, skierował ku wszystkim mieszkańcom stolicy pilny apel w mediach społecznościowych. Jak poinformował, w poniedziałek 19 października na ulicach oraz warszawskich torach pojawi się cały tabor, jaki tylko jest dostępny. To może być jednak zbyt mało.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski pilnie apeluje do mieszkańców stolicy

- Do pracy kierujemy wszystkie załogi. To oznacza, że na trasy wyjedzie 1560 autobusów, 425 tramwajów, 54 pociągi metra i 20 SKM - zapowiadał we wpisie na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak przyznał, jest to 100 procent możliwości stolicy, które niestety i tak nie jest w stanie sprostać narzuconym przez rząd ograniczeniom. Stwierdził, że żadne miasto nie jest w stanie tego dokonać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Prezydent stolicy w swoim wpisie przyznał, że wszystkich mieszkańców czeka bardzo ciężki okres, jeśli mowa o komunikacji miejskiej. Zapewnił, że bezpieczeństwo jest jednak priorytetem, dlatego na tyle, na ile było to możliwe, zorganizowano maksymalną liczbę pojazdów miejskich. Dodał, że pomocą zajmą się informatorzy Warszawskiego Transportu Publicznego, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej.

- Apeluję: przestrzegajmy zaleceń. Jeśli widzisz przepełniony pojazd - nie wsiadaj.
Proszę Was o cierpliwość i zrozumienie. Tu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich - zaapelował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Stanie się już 21 października o godzinie 10.00. Cała Polska odczuje skutki, już zaczynają ostrzegać

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Warszawa jest jednym z miast, które znalazło się w strefie czerwonej w związku z pandemią koronawirusa, oznacza to, że panują tam najbardziej surowe restrykcje. W komunikacji miejskiej zajętych może być jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. ogółu. To bardzo ważne, byśmy pamiętali o przestrzeganiu stosownych restrykcji i zadbali o bezpieczeństwo własne, ale również innych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Teściowa ukryła się w psiej budzie. Kradła z rodziną warzywa, interweniowały służby
  2. Justyna Żyła bardzo pomogła Piotrowi Żyle. Mało kto o tym wie, założyli dochodowy biznes, Piotr powinien dziękować do końca życia
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. NASA ogłosiła coś niezwykłego. Już wkrótce na Księżycu "zamontują" internet, prawdziwy przełom
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News