Rafał Trzaskowski ujawnił smutną prawdę
Screen z materiału należącego do Onet.pl
Irmina Jach - 10 Listopada 2020

Rafał Trzaskowski ujawnił smutną prawdę o szpitalu polowym. Nikt nie wiedział jak wygląda sytuacja

Rafał Trzaskowski zdradził smutną prawdę. Nikt nie spodziewał się tego, że sytuacja wygląda aż tak źle. Włodarz Warszawy nie krył rozgoryczenia, padły naprawdę mocne słowa. Trudno się dziwić. Problemy nieustannie narastają i nic nie wskazuje na to, że sytuacja mogłaby odmienić się w najbliższym czasie.

Rafał Trzaskowski był gościem porannego programu Onetu. Prezydent Warszawy rozmawiał z Odetą Moro na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju oraz o działaniach podejmowanych przez polski rząd. Nie krył gorzkich słów wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski ujawnił smutną prawdę

Rafał Trzaskowski postanowił opowiedzieć publicznie o znaczących problemach komunikacyjnych, które mają miejsce od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Prezydent Warszawy skarżył się, że rząd, podczas walki o zahamowanie zakażeń, nie bierze pod uwagę zdania samorządowców.

- Niestety nie ma pełnej konsultacji. Od samego początku koronawirusa mówię o tym, że nasz głos powinien być brany pod uwagę. Powinniśmy znacznie wcześniej wiedzieć o tym, co się dzieje, bo jesteśmy na pierwszej linii walki z koronawirusem - mówił włodarz stolicy.

- Tłumaczę rządzącym, że powinni przede wszystkim pokazać strategię tego, jak chcą walczyć z koronawirusem. W moim odczucie brakuje tej strategii albo nie jest ona z nami omawiana. Niestety, później tak to wygląda, że my jesteśmy zaskakiwani - kontynuował.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski poskarżył się, że nie ma pojęcia, co planuje rząd i w jaki sposób on, jako włodarz Warszawy, może przyłączyć się do działań pomocowych. W dobie narastającej pandemii koronawirusa podziały polityczne powinny zejść na drugi plan. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że tak się nie dzieje.

- Teraz rozmawiamy o tym, jaka będzie polityka rządu wobec warszawskich szpitali, ale ona też zmienia się z dnia na dzień i dzisiaj nie jestem pewien, jakie będą kolejne ruchy rządzących - dodał prezydent Warszawy.

- Najczęściej jesteśmy zaskakiwani decyzjami rządu. Tak było w przypadku 1 listopada. Tak było również jeżeli chodzi o szpital na Narodowym - mówił Rafał Trzaskowski, dodając, że o planach otworzenia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, dowiedział się z mediów społecznościowych,

Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że według niego samorządy odgrywają znaczącą rolę w przeciwdziałaniu niebezpiecznego patogenu. W poniedziałek prezydent Warszawy odbył kolejne spotkanie z burmistrzami poszczególnych dzielnic Warszawy. Tym razem tematem rozmów było wsparcie dla seniorów w dobie pandemii.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Decyzja zapadła i nie ma już odwrotu. Od 11 listopada ogromne zmiany dla tysięcy Polek i Polaków, chodzi o konkretny zakaz

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Miasto Stołeczne Warszawa, mimo problemów z komunikacją z rządem, zadeklarowało również pomoc w transporcie chorych na COVID-19 do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Przygotowane zostały dwa autobusy, w których zainstalowano stanowiska z tlenem. To - według Rafała Trzaskowskiego - dobry sposób na odciążenie karetek pogotowia.

Uważacie, że obiekcje przedstawione przez prezydenta Warszawy są słuszne i rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien bardziej angażować się we współpracę z lokalnymi samorządami w temacie przeciwdziałania rozwojowi pandemii koronawirusa?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  2. Mistrz olimpijski w trudnej sytuacji. Musi rozwozić jedzenie w Łodzi, by przetrwać
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Hakerzy podszywają się pod PKO BP. Wystarczy jedno kliknięcie i stracisz ogromne pieniądze
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News