Rafał Trzaskowski przekazał ważną wiadomość
pikio.pl
Monika Majko - 9 Stycznia 2021

Rafał Trzaskowski przekazał przełomową wiadomość. Chodzi o testy dla grupy Warszawiaków

Rafał Trzaskowski przekazał bardzo ważne wiadomości dla pracowników oświaty i nie tylko. Prezydent Warszawy opublikował potrzebne informacje mediach społecznościowych. 11 stycznia rozpoczną się badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 dla nauczycieli.

Rafał Trzaskowski poinformował stołecznych nauczycieli o planie testów na COVID-19 dla pracowników oświaty, kadry administracji i obsługi SP, które mają zacząć się na terenie całego kraju od 11 stycznia br. Jednocześnie prezydent Warszawy zwrócił uwagę na istotne przeoczenie rządu.

Rafał Trzaskowski opublikował informacje o testach na koronawirusa dla nauczycieli

Jak poinformował na rządowej stronie Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, od przyszłego tygodnia zarówno na terenie województwa mazowieckiego, jak i w całej Polsce, rozpoczną się badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 nauczycieli klas 1-3 oraz szkół specjalnych, a także pracowników niepedagogicznych szkół niezbędnych do ich funkcjonowania. Należy działać szybko, ponieważ coraz głośniej mówi się o stacjonarnym powrocie do szkół właśnie najmłodszych uczniów.

Informację o testach przekazał na swoim Facebooku również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jak wskazał włodarz stolicy kraju, akcja taka powinna być skierowana nie tylko do nauczycieli szkolnych, ale również pracowników przedszkoli i żłobków.

- 11.01 zaczynamy akcję testów na COVID-19 dla ponad 8,5 tys. nauczycieli I-III, kadry administracji i obsługi stołecznych SP. Trudno zrozumieć, czemu tej akcji rząd nie przewidział dla pracowników przedszkoli i żłobków, które pracują nieprzerwanie przez niemal cały czas pandemii - przekazał Rafał Trzaskowski.

Nieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morzaNieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morzaCzytaj dalej

Od kilku dni mówi się o powrocie uczniów klas 1-3 do nauki stacjonarnej. Dzieci miałyby ponownie zacząć uczęszczać do szkół już po feriach zimowych, które kończą się 17 stycznia br. Na razie jednak nie została podjęta żadna oficjalna decyzja w tej sprawie.

- Decyzja o tym, co po 17 stycznia jeszcze nie zapadła - przekazał w sobotni poranek na antenie RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak przekazano na rządowej stronie, na terenie woj. mazowieckiego chęć skorzystania z możliwości przebadania się w kierunku wirusa SARS-COV-2 wyraziło ponad 31 tys. nauczycieli i personelu szkół co stanowi prawie 73 % wszystkich uprawnionych. Ponad 10 tys. z nich jest pracownikami placówek na terenie m. st. Warszawy.

- Badania testami RT-PCR mają charakter dobrowolny, będą obejmować wyłącznie osoby zdrowe (bez objawów chorobowych) i potencjalnie zdolne do świadczenia pracy w szkole. Nie będą im podlegać nauczyciele i personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19 czyli tzw. ozdrowieńcy - wyszczególniono w informacji na portalu gov.pl.

- Pobór wymazów będzie odbywał się w punktach drive-thru lub przez mobilne zespoły wymazowe natomiast same badania będą przeprowadzane w laboratorium WSSE w Warszawie oraz laboratoriach wyznaczonych do badań COVID-19, które mają podpisane umowy z NFZ - przekazano.

informacje Rafał Trzaskowski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook/GOV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News