Rafał trzaskowski najgorsze informacje
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 3 Listopada 2020

Rafał Trzaskowski potwierdził najgorsze informacje. Sytuacja jest krytyczna

Rafał Trzaskowski oficjalnie potwierdził najgorsze informacje. Niestety, jak się okazuje, sytuacja jest krytyczna. Z każdą chwilą jest coraz gorzej.

Rafał Trzaskowski przekazał fatalne informacje. Oficjalnie potwierdził najgorszą wiadomość. Sytuacja z każdą chwilą staje się coraz gorsza, informował prezydent Warszawy podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rafał Trzaskowski przekazał fatalną wiadomość. Niestety, sytuacja jest dramatyczna

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo poważna. Od kilki tygodni przyrost nowych zachorowań rośnie w drastycznym tempie. W niektórych miastach powoli zaczyna brakować respiratorów oraz wolnych łóżek. Prezydent Warszawy przekazał fatalna wiadomości.

Pod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśPod osłoną nocy zapadła decyzja, nowy nakaz został wprowadzony. Obowiązuje od dziśCzytaj dalej

- Sytuacja z respiratorami jest krytyczna; w Warszawie wolne respiratory są na SOR-ach, ale nie ma ich przy łóżkach covidowych - informował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podczas konferencji prezydent został zapytany między innymi o to, jak wygląda sprawa wolnych respiratorów w szpitalach w Warszawie. Jak przyznał, sytuacja jest bardzo trudna, a w końcu każdego dnia przybywa nam zakażonych.

- Jeśli chodzi o respiratory, to sytuacja jest krytyczna, bardzo trudna. W Warszawie są jeszcze wolne respiratory, ale nie ma ich przy łóżkach covidowych. One są właśnie na SOR-ach i w tych miejscach, gdzie potrzebne są do wykonywania operacji - powiedział Rafał Trzaskowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Jak dodał prezydent, samorządowcy dostają od strony rządzącej liczby, z których wynika, że respiratory nadal są dostępne. W rzeczywistości jednak sytuacja miałaby wyglądać nieco inaczej. Przy łóżkach pacjentów zakażonych koronawirusem, respiratorów miałoby brakować.

- Natomiast przy łóżkach covidowych w Warszawie ich nie ma. Są jeszcze i to w bardzo ograniczonej liczbie na innych oddziałach - podkreślił Trzaskowski. Prezydent zwrócił również uwagę na to, że samorządowcy są bardzo zaskoczeni decyzjami, jakie wydaje rząd w związku z walką z koronawirusem.

- Jesteśmy zaskakiwani decyzjami rządzących, którzy chcą wprowadzić 35 proc. łóżek covidowych we wszystkich szpitalach. My od samego początku mówiliśmy, że to będzie miało bardzo poważne konsekwencje i dzisiaj w swoim apelu mówimy, że powinny być wyznaczone szpitale, które nie są covidowe, które normalnie funkcjonują i szpitale covidowe - wskazał.

- Jeżeli będziemy wprowadzali łóżka covidowe we wszystkich szpitalach, to będzie to skutkowało tym, że nie będziemy mogli wykonywać bardzo wielu operacji ratowania życia, choćby na kardiologii - dodał Trzaskowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne

2. Decyzja zapadła, Andrzej Duda właśnie podpisał dokumenty. Tysiące Polaków na własnej skórze odczuje skutki

3. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia we wtorek, zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u kolejnych 19 364 osób. Od początku epidemii w Polsce zachorowało już 414 844 osoby. Zmarło 227 osób, a od początku epidemii łącznie 6 102.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, iż w najbliższych dniach planowane jest poszerzenie bazy łóżkowej dla pacjentów zakażonych COVID-19 w szpitalach mazowieckich o kolejnych 3 tys. miejsc. Baza łóżek respiratorowych również ma być sukcesywnie zwiększana.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przyprowadził kundelka do schroniska i zażądał, by go zabrali. Niechciany pies mógł zrobić tylko jedno
  2. Potwierdziło się najgorsze. Tomasz Gollob ma koronawirusa. Sportowiec trafił do szpitala, wiemy co z jego zdrowiem
  3. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  5. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  6. Mężczyzna dał się nabrać i kupił "lampę Aladyna". Wydał gigantyczne pieniądze, nie do uwierzenia
  7. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News