Rafał Cieszyński: Alżbieta Lenska została "ponownie" jego żoną

Rafał Cieszyński: Alżbieta Lenska została "ponownie" jego żoną Źródło: instagram.com/rafal_cieszynski/

Rafał Cieszyński - czym aktualnie zajmuje się aktor, którego możemy kojarzyć z takich seriali jak Ojciec Mateusz czy Pierwsza Miłość? Jakiś czas temu musiał się mierzyć z niewiarygodną tragedią, na szczęście wszystko skończyło się dobrze i wraz ze swoją żoną i dwójką dzieci teraz cieszy się z każdego dnia. Jego media społecznościowe zdradzają jego prywatne oblicze.

Rafał Cieszyński urodził się 10 czerwca 1976 roku, ukończył z wyróżnieniem Szkołę Filmową w Łodzi, a następnie wyjechał do Los Angeles, by tak kontynuować naukę kunsztu aktorskiego w Lee Strasberg Studio. Zawodowo zajął się również kulturystyką, mężczyzna może pochwalić się pięknie wyrzeźbionym ciałem i tytułem instruktora tej dziedziny sportu.

Na szklanym ekranie zadebiutował rolą Marcina w serialu TVP Klan w 1997 roku, jako ta postać pojawiał się regularnie aż do 2000 roku. Na polskiej scenie kinematografii zasłynął przede wszystkim z ról serialowych, widzowie do tej pory pamiętają jego grę w: Pierwszej Miłości, Fali zbrodni, Świecie według Kiepskich, a także Ojcu Mateuszu jako przystojnego starszego sierżanta Przemysława Gibalskiego. Zagrał również w kilku produkcjach filmowych, takich jak Lejdis, Nie kłam kochanie oraz 1920 Bitwa Warszawska, jest również uznanym aktorem teatralnym. Przed laty wcielił się także w prowadzącego kilku programów rozrywkowych (Muzyczna winda, Bankomat. Wyścig z czasem). 

 - Możliwość bezpośredniego obcowania z widzem. Gra w teatrze to nie tylko relacja i współdziałanie między aktorami, ale to również ciągły dialog z widownią. Dobry odbiór granej przez ciebie sceny powoduje, że chcesz dać z siebie jeszcze więcej, rosną ci skrzydła. Po drugie rewelacyjne jest to, że każdy spektakl jest inny, bo inna jest publiczność, inny jest dzień tygodnia, co innego nieświadomie wnoszę ze sobą z zewnątrz - wyznał zapytany, co najbardziej podoba mu się w zawodzie aktora.

Rafał Cieszyński: żona Alżbieta Lenska jest dla niego najważniejsza, dzieci również

Miłość do pracy zaowocowała udanym życiem prywatnym, bowiem na planie serialu Anioł Stróż poznał Alżbietę Lenską, która praktycznie od razu wpadła mu w oko. To wydarzenie wspomina do dziś w wielu wywiadach, kiedy udało mu się umówić na randkę z wymarzoną kobietą, następnego dnia już wiedział, że to ta jedyna. 

 - To była wariacja, bo ja zostałem opanowany przez uczucie, które trwa do dziś - wspomina.

Para pobrała się w Las Vegas w 2007 roku, udało im się utrzymać wszystko w tajemnicy, kolejnego lata postanowili zawrzeć związek kościelny, ponieważ w USA odbyła się tylko cywilna ceremonia. Cztery lata później na świat przyszła ich córka Zofia, dwa lata po jej narodzinach pojawił się syn Antoni. 

Po wygranej walce z chorobą Lenskiej, para chciała ponownie powiedzieć sobie sakramentalne "tak". Z okazji 10. rocznicy śluby odnowili przysięgę małżeńską, o której poinformowali swoich fanów wstawiając piękną fotografię na swoje konto na Instagramie.

 - To ja oświadczyłam się Rafałowi po dziesięciu latach. To on był taki zawsze cudowny. Starał się, przynosił kwiatki. Był rycerzem na białym koniu, a ja nie zawsze byłam żoną biegającą koło męża. Chciałam mu udowodnić,  że to doceniam i cieszę się, że był przy mnie w ciężkich chwilach. Tak naprawdę chciałam, żeby ten ślub był dla niego, że ja nadal chcę! Czułam się dobrze z tym, że mogę po 15 latach pokazać, że to nie tylko on biega obok mnie i teraz ja coś oddaje z siebie - wyznała Alżbieta Lenska.

Rafał Cieszyński Instagram żony posłużył mu za medium do jej fanów i modlitwy o szybki powrót do zdrowia

W sierpniu 2018 roku para miała jeszcze jeden powód do radości. Kiedy na początku roku żona aktora zemdlała w przerwie jednego ze spektaklów, nikt nie spodziewał się takiego finału. Diagnoza lekarzy była tragiczna - pęknięty tętniak mózgu, jednak dzięki bardzo skomplikowanej operacji kobietę udało się uratować. 

W czasie jej pobytu w szpitalu Cieszyński zamieścił wzruszający wpis na jej konto na Instagramie, w którym prosił fanów o modlitwę i wsparcie dla żony.

 - Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że ona sama by sobie tego życzyła. Widzę, ile wiadomości przychodzi od was... Prowadziła swój Instagram systematycznie i szanowała każdego, kto do niej napisał. Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości. W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę - napisał w poście.

  1. Mikołaj Krawczyk: Sylwia Juszczak, wiek, Instagram, ślub, Aneta Zając
  2. Maciej Tomaszewski: aktor, żona, Pierwsza Miłość, ciekawostki
  3. Kim był Karl Lagerfeld? Legendarny projektant mody nie żyje
  4. Alżbeta Lenska: Instagram, mąż, operacja. Wszystko co musicie wiedzieć o aktorce
  5. Kim jest Błażej Michalski? W popularnym serialu wciela się w jedną z głównych ról
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu