Radziwiłł na wylocie! Błaga o pilne spotkanie

Radziwiłł na wylocie! Błaga o pilne spotkanie

Sytuacja ministra zdrowia w Radzie Ministrów stała się tragiczna. Po ultimatum, które postawił premier Morawiecki, znalazł się minister Konstanty Radziwiłł na wylocie. Rzutem na taśmę błaga o pilne spotkanie. Los polityka wisi na włosku.

Strajk lekarzy rezydentów trwa od miesięcy, a sposobów na jego zakończenie ekipie rządzącej nie udaje się znaleźć. Chociaż lekarze zawiesili trwającą blisko miesiąc głodówkę, protest przyjmuje coraz to nowe formy. ZOBACZ TAKŻE: DRASTYCZNA podwyżka leków, dramat rodzin. Absurdalne i żałosne tłumaczenia Radziwiłła Konflikt robi się z dnia na dzień poważniejszy, a lekarze odmawiają pracy nadgodzinowej, wypowiadając umowy opt-out, a do protestu dołączają się także lekarze specjaliści. Teraz po ultimatum szefa rządu minister zdrowia próbuje swojej ostatniej szansy na zażegnaniu konfliktu. - Kompetencje ministra zdrowia wynikają z przepisów i rzeczą oczywistą jest, że ten problem to jest problem, który muszę rozwiązać - powiedział szef MZ. ZOBACZ TAKŻE: Lekarze w furii po tym materiale TVP Info. „To klaskanie jest manipulacją roku” (video)

Radziwiłł na wylocie błaga o spotkanie

Minister wystosował apel do strajkujących, by spotkali się z nim i porozmawiali o sposobach zakończenia kompromitującego go protestu. Prośbę zawarł w liście do Porozumienia Rezydentów, którym zwrócił uwagę na fakt, iż zarówno jemu, jak i lekarzom zależy na zdrowiu pacjentów. By wyrazić tę troskę, zaproponował, by ewentualne rozmowy odbył się w biurze Rzecznika Praw Pacjentów. Lekarze odpowiedzieli pozytywnie na propozycję ministra Radziwiłła. - My chcemy realnie pokazania skąd będą te pieniądze. Bardzo liczymy na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Jesteśmy skłonni przez jakiś czas pracować trochę więcej, tak jak to było do tej pory. Pewnie wchodzi w grę ponowne podpisanie klauzuli opt-out, ale musimy mieć jasno powiedziane, że te zmiany będą - powiedziała Bilińska z Porozumienia Rezydentów. ZOBACZ TAKŻE: Będzie ogromny strajk głodowy. „Wyczerpaliśmy możliwości dialogu” źródło: twojezdrowie.rmf24.pl Następny artykuł