Czy Radosław Sikorski bawił się na własnej imprezie za pieniądze z budżetu MON? Sprawę wyjaśni prokuratura w Warszawie, do której wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sam Sikorski zaprzecza.

– Zawiadomienia wpłynęły do nas wczoraj drogą elektroniczną. Złożyła je ta sama osoba fizyczna. Dwa z nich dotyczą przekroczenia uprawnień przez ministra Radosława Sikorskiego w związku z rozliczaniem ryczałtów za przejazdy samochodem prywatnym, a trzecie dotyczy zorganizowana przez ministra urodzin w pałacyku MON w Helenowie – mówi prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak informuje Radio ZET, koszt imprezy to 200 tysięcy złotych. Rzecznik resortu płk. Jacek Sońta ma inne zdanie na ten temat.

– To nieprawda. W lutym ubiegłego roku, ówczesny szef MSZ rzeczywiście korzystał z pałacyku w Helenowie. Ale w związku z wynajęciem tego lokalu i jego obsługą, poniósł koszt 14 tys. zł. Opłacił przelewem tę kwotę na rachunek ministerstwa – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. – Kwota 200 tys. też jest nieprawdziwa. Powtarzam, było to 14 tys. zł., które zostało wpłacone na konto MON – dodaje Sońta.

Radosław Sikorski zapowiedział pozew.

źródło: se.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.