Ksiądz opiekun Przyjaciół Radia Maryja molestował dzieci. Został aresztowany

Ksiądz opiekun Przyjaciół Radia Maryja molestował dzieci. Został aresztowany Źródło: Unsplash/ZJ I

Radio Maryja po raz kolejny wzbudza emocje. Sprawa jest niezwykle bulwersująca i aż nie mieści się w głowie. Duchowny został aresztowany na 3 miesiące, ma postawione poważne zarzuty prokuratorskie.

Radio Maryja ma poważny problem. Ksiądz, opiekun przyjaciół tej stacji, okazał się być pedofilem i gwałcicielem. Tomasz F. z Opola Lubelskiego przez kilka lat był regularnie przenoszony do kolejnych parafii i udało mu się skrzywdzić chłopców poniżej 15. roku życia. Jeden z nich był wielokrotnie zmuszany do obcowania płciowego z duchownym. 

Duchowny powiązany z Radio Maryja to seryjny gwałciciel

Lokalna społeczność z Opola Lubelskiego nie może pogodzić się z tym, co się wydarzyło. Ksiądz, który okazał się mieć skłonności pedofilskie, był opiekunem koła Przyjaciół Radia Maryja. Wiele osób znało go i nie przypuszczało, że tak naprawdę jest gwałcicielem dzieci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został zatrzymany. W areszcie śledczym spędzi najbliższe 3 miesiące. 

Ksiądz może pójść do więzienia na 12 lat

Śledztwo w tej bulwersującej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim. Pokrzywdzeni oraz świadkowie zostali już przesłuchani. Prokurator zdecydował o wydaniu nakazu aresztowania Tomasza F. na 3 miesiące. Za gwałty na nieletnim oraz molestowanie seksualne grozi mu 12 lat więzienia. Jeden z chłopców miał być gwałcony wielokrotnie przez duchownego pedofila. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wobec jednego z chłopców ksiądz przynajmniej kilkukrotnie dopuścił się obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych. Dochodziło do tego od lata ubiegłego roku do lipca tego roku. W przypadku drugiego chłopca zarzut dotyczy jednorazowego doprowadzenia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej w lipcu tego roku - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny aktor. Zmarł nagle, fani pogrążeni w żałobie

2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Ze względu na dobro osób pokrzywdzonych, prokuratura nie chce ujawniać szczegółów tej wstrząsającej sprawy. Ksiądz Tomasz F., kilkukrotnie był przenoszony do nowych parafii, z nie wiadomych przyczyn. Na początku swojej posługi w latach 1997–2001 był w Piotrawinie, a niedługo potem trafił do Krzczonowa. Następnie duchowny został przekierowany do Łęcznej. W 2011 r. przeniesiono go do parafii w Sernikach, a po pięciu latach do Podgórza. W końcu w 2018 roku wylądował w Opolu Lubelskim. Był również szpitalnym kapelanem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać raka

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News