Wyciek pilnie strzeżonej tajemnicy ojca Rydzyka. Nikt nie miał o niej wiedzieć

Wyciek pilnie strzeżonej tajemnicy ojca Rydzyka. Nikt nie miał o niej wiedzieć Źródło: Radio Maryja YouTube.com

Radio Maryja mimo iż jest katolickim medium to skupia wokół siebie wielu odbiorców, a z postulatami padającymi z ust Tadeusza Rydzyka liczą się nie tylko wierni, ale również osoby będące decyzyjnymi w kraju. W mediach pojawiły się niezwykle delikatne informacje dotyczące pilnie strzeżonej tajemnicy redemptorysty.

Radio Maryja oraz TV Trwam od lat są dość kontrowersyjnymi mediami. Wielu Polaków uważa, że wpływ duchownego na decyzje podejmowane przez rządzących jest zbyt duży i politycy nie powinni tak mocno polegać na poparciu ojca Rydzyka. To, co zostało ujawnione na temat fundacji, którym przewodzi redemptorysta, może oburzyć wiele osób.

Założyciel Radio Maryja chętnie wypowiada się publicznie

Radio Maryja to tylko jeden z wielu biznesów w jakich udziela się Tadeusz Rydzyk. Duchowny to urodzony przedsiębiorca, a jego zachowanie według wielu osób zdradza, że lubi znajdować się w centrum uwagi i przyjemność sprawia mu to, iż tak ważne osoby w państwie liczą się z jego opinią. Przykładem może być fakt, iż Tadeusz Rydzyk wielokrotnie wypowiadał się na temat dyskryminacji m.in. TV Trwam w przez KRRiT, nagranie z jego barwną wypowiedzią można obejrzeć na oficjalnym kanale Radio Maryja na YouTubie. W mediach pojawiły się informacje na temat tego jakie wynagrodzenia otrzymują podlegli najsłynniejszemu polskiemu redemptoryście. Raczej nie mogą oni narzekać na problemy z domowym budżetem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo jakie pensje otrzymują jego pracownicy

Radio Maryja oraz TV Trwam to nie jedyne miejsca, gdzie Tadeusz Rydzyk występuje w roli szefa. Zajmuje on również wysokie stanowiska w dwóch fundacjach. Jest prezesem Lux Veritatis oraz pełni funkcję członka rady nadzorczej w fundacji Nasza Przyszłość. Jak podaje Dziennik Toruński Tadeusz Rydzyk nie jest skąpy w nagradzaniu swoich pracowników. Średnia pensja w Lux Veritatis wynosi około 7 tys. złotych miesięcznie, natomiast pracując w Naszej Przyszłości można spodziewać się wynagrodzenia na poziomie 2,8 tys. złotych. SuperExpress dotarł do dokumentów, gdzie podsumowane zostały łączne wydatki przeznaczone na pensje dla pracowników ojca Rydzyka.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2. "Syn Jacka Kurskiego zaczął mnie krzywdzić, gdy miałam dziewięć lat". Wstrząsające doniesienia Gazety Wyborczej

Kwota zwala z nóg

Informacje zapewne nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie dziennikarze SuperExpressu, którzy dotarli do dokumentów w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wynika z nich, że rocznie Tadeusz Rydzyk przeznacza na pensje zawrotna kwotę 5,3 mln złotych. Jak przyznaje zapytany przez dziennikarzy SuperExpressu ekonomista Marek Zuber, to pensje jakie otrzymują pracownicy są na tle branży naprawdę przyzwoite.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Już niedługo zrobimy zakupy w niedzielę w Lidlu, Biedronce i innych sieciach? Jest nowy projekt ustawy
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała. Napisała ostry komentarz pod zdjęciem Antka Królikowskiego z nową dziewczyną

Źródło: Nowości Dziennik Toruński

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News