Prezydent Duda podziękował Rydzykowi i słuchaczom Radio Maryja

Prezydent Duda podziękował Rydzykowi i słuchaczom Radio Maryja Źródło: Screen/youtube/Prezydentpl

Radio Maryja otrzymało list z podziękowaniami od samego prezydenta RP. Andrzej Duda w swoim tekście podziękował nie tylko wspólnocie stacji, ale także złożył życzenia Tadeuszowi Rydzykowi.

Radio Maryja zostało pochwalone przez Andrzeja Duda za swoje wieloletnie zasługi w podtrzymywaniu konserwatywnych wartości w Polsce. Prezydent RP wystosował specjalny list z podziękowaniami, która został odczytany na zgromadzeniu wspólnoty Rodziny Radia Maryja. Duda wdzięczny jest nie tylko samemu medium, ale i postaci Tadeusza Rydzyka, który bezustannie wywołuje ogromne kontrowersje w naszym kraju. 

Radio Maryja podało informacje o liście od prezydenta 

List został odczytany podczas XVIII pielgrzymki Rodzina Radio Maryja na Jasną Górę. Do odczytania tekstu przed zgromadzonymi pielgrzymami wybrany został Paweł Mucha - minister w kancelarii prezydenta RP. Nagranie z czytania Radio Maryja pokazało na swoim profilu na YouTube. Andrzej Duda w liście podziękował za pielęgnowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. 

- Są to dwa filary, na których od początku naszej państwowości opiera się nasza narodowa wspólnota. Dlatego jako prezydent Rzeczypospolitej chcę dzisiaj wyrazić moją wdzięczność za wszystkie lata służby w Polsce, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za krzewienie polskiej kultury i tradycji, za troskę o naszą przyszłość, wreszcie za olbrzymi wkład w utrzymanie łączności z naszymi Rodakami za granicą - napisał Andrzej Duda.

Prezydent RP nawiązał w swoim liście do słów Jana Pawła II i podziękował Tadeuszowi Rydzykowi

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja odbywała się w tym roku pod hasłem "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi". Właśnie do tych słów nawiązał prezydent w swoim liście.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Jestem głęboko przekonany, że te słowa, a właściwie ta modlitwa zapoczątkowała nasz marsz ku wolności zwieńczony upadkiem komunizmu. Nie wolno nam zapomnieć, że marsz ten był okupiony cierpieniem, a niekiedy także krwią, w tym krwią kapłanów. Dlatego w tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, poświęcony wszystkim tym, którzy służąc Bogu, oddali życie za Polskę [...] - napisał w swoim komunikacie.

W samej końcówce swojego podziękowania dla Rodziny Radia Maryja, Andrzej Duda skierował również swoje słowa do Tadeusza Rydzyka. Podziękował ojcu dyrektorowi za pracę wykonaną w tworzeniu chrześcijańskich mediów.

- [...] a Ojcu Dyrektorowi i Ojcom redemptorystom błogosławieństwa Bożego oraz kolejnych lat w służbie Kościołowi i Polsce - życzył Tadeuszowi Rydzykowi prezydent RP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda. Miała TRAGICZNY wypadek na elektrycznej hulajnodze. Zderzyła się z ciężarówką
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie wściekli!
  3. Nagle zakpiła z Kożuchowskiej w mistrzowski sposób. Internauci turlają się ze śmiechu, nic śmieszniejszego nie da się wymyślić
  4. Rydzykowi podczas mszy na Jasnej Górze puściły nerwy. Tak oburzających słów nie wypowiedział jeszcze nigdy
  5. Mama Dawida dostała najgorszą wiadomość. Komentarz policji odbiera mowę
  6. Mazowieckie: nie mieści się w głowie do czego doszło podczas pogrzebu kobiety. Osłupiające tłumaczenie 41-letniego sąsiada

Źródło: Radio Maryja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News