Radio Maryja
ALEX MARCINOWSKI/East News
Klaudia Bochenek - 7 Maja 2020

Polacy zapłacą 117 mln złotych za muzeum, którego część będzie o Radio Maryja

Radio Maryja ma stać się częścią muzeum, którego zamysł początkowo był kompletnie inny. Przedsięwzięcie kosztuje 117 mln złotych - pieniądze te pochodzą z publicznej dotacji, więc placówka będzie wybudowana za pieniądze Polaków. Otwarcie muzeum przewiduje się na wiosnę przyszłego roku.

Radio Maryja ma zająć sporą część budującego się muzeum - w Porcie Drzewnym powstaje placówka o nazwie "Pamięć i Tożsamość", którą wiele osób ochrzciło już "Muzeum Rydzyka". Kiedy kopano pierwsze fundamenty nie było nawet mowy o tym, aby pojawił się tam z własnymi materiałami sam Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta w ostatnim czasie nawet apelował do słuchaczy o podsyłanie zdjęć i nagrań, które można wykorzystać w gablotach.

Muzeum miało za cel przedstawiać historię chrześcijaństwa w naszym kraju oraz edukować o spuściźnie Jana Pawła II. Miała znaleźć się nawet część o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Na stronie Radia Maryja poinformowano, co zamiast tego znajdzie się w muzeum. Próżno szukać tam skupienia się na takich postaciach jak chociażby Jerzy Popiełuszko. Jeśli dojdzie do otwarcia, to w placówce wiele dowiemy się o działalności osób promujących katolicyzm - na pierwszym planie ma przeważać Radio Maryja i osoby z nim związane.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News