Ksiądz w Radiu Maryja: "Ścieki w Wiśle to kara za grzech w Płocku"

Ksiądz w Radiu Maryja: "Ścieki w Wiśle to kara za grzech w Płocku" Źródło: YouTube/Radio Maryja

Radio Maryja tłumaczy, jak doszło do awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". To, co powiedział ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz, niejednego zadziwi. Duchowny połączył daty wydarzeń i wyszło mu, że wszystkiemu winni są chuligani z Płocka.

Radio Maryja lubi zabierać głos w każdej większej debacie publicznej. Doczekaliśmy się też ich wypowiedzi na temat awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Ksiądz prof. Paweł Bortkiewicz wysunął na antenie odważne tezy na temat przyczyn zdarzenia. Członek Narodowej Rady Rozwoju, która pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy rozprawia o przyszłości Polski, połączył dwie daty, które według niego mogły mieć wpływ na taki rozwój wydarzeń.

Radio Maryja obwinia o wyciek ścieków chuliganów z Płocka

- 29 sierpnia pojawiła się informacja, że w wyniku awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie fala nieczystości zmierza do Płocka. Awaria miała miejsce 27 sierpnia – dzień po uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Natomiast 27 kwietnia w Płocku rozpoczęła się profanacja obrazu Pani Częstochowskiej - powiedział ksiądz na antenie radia.

Zasugerował tym, że mógł to być znak. Co dokładnie jednak wydarzyło się 27 kwietnia?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według księdza Bortkiewicza to nie jest przypadek. Dokładnie 27 kwietnia 2019 roku w Płocku ktoś przykleił wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej na toi-toiach. W jaki sposób zdaniem duchownego mogło dojść do awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie? Ksiądz spieszy z wyjaśnieniami.

- Można nadać interpretację tym wydarzeniom w ten sposób, że jakaś grupa mieszkańców Płocka zapragnęła niezwykle mocno uhonorować fekalia toalety, naklejając tam najświętsze wizerunki. Skoro tak bardzo pragnęła zwrócić uwagę na nieczystości, to w tej chwili te nieczystości napływają - wytłumaczył swój punkt widzenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

Ksiądz profesor Bortkiewicz, który specjalizuje się w teologii moralnej, wskazuje też na inne wydarzenia, które jego zdaniem nie były przypadkowe. Wspomina między innymi o trzęsieniu ziemi w Los Angeles z 1994 roku. Jego epicentrum znajdowało się w dzielnicy Northridge, która jest sercem przemysłu pornograficznego w USA. Kolejnym wydarzeniem, które jego zdaniem miałoby być karą za grzechy, mogło być tsunami, które w 2004 roku w Tajlandii zabiło 11 tys. osób. W tym przypadku Tajlandia miała być ukarana za seks-turystykę, która jest niesłychanie popularna w tym kraju. 

- Zdaję sobie sprawę z tego, że stawianie mocnych tez interpretacyjnych może spowodować różne emocje, dlatego nie będę ich stawiał, ale pozwolę zamknąć wcześniej wymieniony katalog zdarzeń pytaniem: Przypadek czy znak? Śp. ks. Bronisław Bozowski mawiał: "Nie ma przypadków. Są tylko znaki". Myślę, że trzeba przynajmniej poważnie pochylić się nad tym pytaniem i sugestią odpowiedzi - zakończył swoją wypowiedź.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

źródło: NaTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News