Nowa przewodnicząca Rady Seniorów jest z PiS. "Niczym się nie zajmuję"

Nowa przewodnicząca Rady Seniorów jest z PiS. "Niczym się nie zajmuję" Źródło: fot. wikipedia.org

Rada Seniorów z Chełma niedawno wybrała swojego przewodniczącego. Kiedy wskazana osoba miała się przedstawić, padły słowa, których nikt się nie spodziewał. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Rada Seniorów ma na celu pilnowanie, aby w danym mieście życie najstarszej części społeczeństwa zwyczajnie należało do prostych i przyjemnych. Można to robić oczywiście na wiele kreatywnych sposobów, a dodatkowo radni powinni pilnować, czy obietnice złożone np. przez prezydenta względem seniorów, faktycznie wdrażane są w życie. Aby taka struktura mogła działać, najpierw trzeba powołać jej prezydium i tutaj już zaczynają się czasem schody.

Chełmska Rada Seniorów liczy 12 radnych, z czego na ostatnim zgromadzeniu, które miało na celu powołanie nowego prezydium, zabrakło dwóch członków. To jednak nie przeszkodziło w przeprowadzeniu głosowania. Na szefową II kadencji Rady Seniorów została wybrana Stanisława Jakubczyk, reprezentantka PiS, której słowa zostaną zapamiętane na naprawdę długi czas.

Rada Seniorów z Chełma zaskoczyła niemalże całą Polskę

Z założenia Rada Seniorów nie jest związana z żadnym ugrupowaniem politycznym, ani partią polityczną. Tak przynajmniej zakłada jej statut, jednak sytuacja, jaka miała miejsce w Chełmie, zdaje się zaprzeczać temu twierdzeniu. Co więcej, nie jest to jedyna zaskakująca rzecz, która miała miejsce podczas wyboru nowego prezydium.

Kiedy zakończono wybory nowych członków prezydium, zaproponowano, aby każdy z nich wstał i przedstawił się wszystkim radnym, tak aby wiadomo było, z kim przyjdzie im pracować. Członkowie mieli powiedzieć kilka słów o sobie i przedstawić przez kogo zostali zarekomendowani. Słowa przewodniczącej zwaliły wszystkich z nóg.

 - Nazywam się Stanisława Jakubczyk. Jestem z PiS-u. Niczym się nie zajmuję. Nie wiem, kto mnie rekomendował - powiedziała Stanisława Jakubczyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Radnym aż odebrało mowę, jednak na szczęście pozostałe osoby miały trochę więcej do powiedzenia na swój temat. Nadmierna szczerość przewodniczącej nie spodobała się wielu osobom, które odebrały ją, jako przejaw bezczelności. Jakubczyk dodała również, że wcześniej dostała telefon od urzędu miasta, że ma zasiadać w radzie.

 - Aż trudno uwierzyć. Państwo PiS. Dzwonią to jedziesz i stołek masz. Wszystkie stołki tak są obsadzane. Aby mieć partyjną legitymację, kariera murowana - pisze jeden z internautów.

 - Tak, tak Jakubczyk takich ludzi nam trzeba w partii - biernych, miernych ale wiernych! Sprawdzicie się to może do samego powiatu was wybierzemy - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Rozenek z hukiem przewróciła się do basenu, a jej wielki, ledwo zakryty biust, rozbryzgał wodę na boki
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News