Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uchwaliło rezolucję, w której przekonuje, że społeczeństwa katolickie są bardziej antysemickie niż muzułmańskie. 

W przyjętej przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy możemy przeczytać, że żaden z europejskich krajów nie jest wolny od zjawiska antysemityzmu. Mało tego, w wielu krajach antysemityzm się regularnie nasila.

Co jednak zaskoczyło wielu konserwatywnych polityków i komentatorów to część rezolucji, w której stwierdza się, iż katolicy są w większym stopniu antysemitami niż reszta populacji. Według autorów rezolucji nawet w społeczeństwach muzułmańskich antysemityzm nie jest tak powszechny jak w katolickich.

Równocześnie podkreślono w rezolucji, że społeczeństwa prezentujące wysoki poziom antysemityzmu, negatywnie odnoszą się także do muzułmanów i środowisk LGBT.

Rezolucja Rady Europy kłóci się jednak z większością badań przeprowadzonych w ostatnich latach i miesiącach. Jak informowaliśmy TUTAJ, według Agencji Żydowskiej, poziom imigracji europejskich Żydów z Europy zachodniej do Izraela w ostatnim czasie osiągnął rekordowy poziom. Jak przekonuje Agencja, ucieczka Żydów z Europy ma związek z nasilającymi się nastrojami antysemickimi spowodowanymi napływem islamskich imigrantów.

Również według izraelskich naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie – o czym pisaliśmy tutaj – największy wzrost przypadków antysemityzmu notuje się aktualnie we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Ponadto według raportu opublikowanego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) – o czym można przeczytać tutaj – najbardziej antysemickimi środowiskami politycznymi i społecznymi są skrajna lewica oraz muzułmanie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wpolityce

Zobacz również