Z ostatniej chwili: Delegacja Polski opuściła zgromadzenie Rady Europy

Z ostatniej chwili: Delegacja Polski opuściła zgromadzenie Rady Europy Źródło: Wikipedia.org/By Council of Europe - Council of Europe, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3726052

Rada Europy zebrała się w Strasburgu, jednak podczas obrad cała polska delegacja opuściła salę. Na ten sam ruch zdecydowali się przedstawiciele kolejnych sześciu państw. Wszystko przez jedną decyzję.

Rada Europy podczas ostatniego zebrania podjęła decyzję, która sprawiła, że przedstawiciele siedmiu państw członkowskich, a w tym Polski postanowili jednocześnie opuścić obrady. Wszystko przez jedna decyzję podjętą podczas obrad, która wymusiła u przedstawicieli wspomnianych państw skontaktowanie się ze swoimi środowiskami politycznymi i resortami spraw zagranicznych.

Chodzi dokładniej o ponowne dopuszczenie Rosji do prawa głosu w ZPRE, które zostało odebrane temu państwu jeszcze w 10 kwietnia 2014 roku po aneksji Krymu. Głosowanie to odbyło się za sprawą przyjęcia deklaracji przez Komitet Ministrów Rady Europy 17 maja w Helsinkach.

Rada Europy dopuściła Rosję do głosowania

Deklaracja z Komitetu Ministrów Rady Europy stwierdza że wszystkie państwa członkowskie mają prawo do uczestnictwa na równych prawach w pracach Komitetu Ministrów i Zgromadzenia Parlamentarnego, dwóch organów statutowych RE. W głosowaniu, które odbyło się w nocy z poniedziałku na wtorek 118 parlamentarzystów zagłosowało na tak, 62 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. Możesz dostać 140 złotych od ING Banku. Warunek jest jeden, ale bardzo prosty
  4. Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

 

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News