Wielu Polaków w zimie popełnia karygodny błąd. Przez niego rachunki za ogrzewanie mogą być astronomiczne

Wielu Polaków w zimie popełnia karygodny błąd. Przez niego rachunki za ogrzewanie mogą być astronomiczne Źródło: INN:Poland

Rachunki za prąd mogą być astronomiczne. Polacy przekonują się o tym przede wszystkim zimą. Znaleziono przyczynę tych ogromnych kwot - winny jest jeden błąd.

Rachunki za prąd, rachunki za wodę, rachunki za gaz, a do tego jeszcze czynsz. Opłacić Internet, telefon, benzynę, a do tego zrobić zakupy spożywcze i okazuje się, że z pensji znowu nie uda nam się nic odłożyć. Nie możemy zaoszczędzić nawet małej sumy, bo kolejny raz rachunki przyszły przeogromne. Zastanawiamy się wtedy, co więcej możemy zrobić, żeby ograniczyć zużycie prądu czy wody. Pomimo wprowadzenia kolejnych ekologicznych rozwiązań, nadal przychodzi nam płacić kolosalne pieniądze. 

Do tego wszystkiego nadchodzi zima, czyli okres, kiedy więcej czasu spędzamy w domach. Zużycie zarówno prądu i wody wzrasta. I jak tu oszczędzać, kiedy temperatura spada, a założenie na siebie piątego swetra nie pomaga?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Metody na mniejsze rachunki

Odpowiednią temperaturę w mieszkaniu osiągamy za pomocą ogrzewania. Dzięki grzejnikom po domu rozchodzi się przyjemne ciepełko, a my możemy zdjąć z siebie koce i narzuty. Przez to pod koniec każdego miesiąca otrzymujemy rachunki. W nich zawarte jest zużycie prądu i zawrotne sumy, jakie przyjdzie nam zapłacić. Ze względu na klimat w jakim żyjemy, przez 3/4 roku wielu z nas decyduje się na ogrzewanie lokalu.

Aby uzyskać odpowiednią temperaturę, musimy działać na dwa fronty. Z jednej strony grzać, a z drugiej wietrzyć. Jeżeli chodzi o wietrzenie, trzeba to robić krótko, ale intensywnie. Musimy przy tym zakręcić grzejniki. Nie uda nam się porządnie wywietrzyć mieszkania, jeżeli kaloryfery pozostaną włączone.

Jeśli natomiast chodzi o ogrzewanie, jest jeden sekret, o którym wielu nie ma pojęcia. Grzejnik musi być odsłonięty. To właśnie jest najczęściej popularnym błędem popełnianym przez nas. Zasłaniamy grzejniki firankami czy meblami, co obniża ich efektywność o 20%, przez co my płacimy o wiele więcej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
2. Wszyscy pokochali ją za "Ranczo". Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Powodem, dla którego zasłaniamy grzejniki, są najczęściej względy estetyczne. Warto się przyzwyczaić do ich wyglądu, jeżeli chcemy, aby było nam cieplej, a rachunki były niższe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Wielka zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  3. Katarzyna Dowbor w żałobie. Gwiazda opublikowała przejmujący wpis. Aż chce się płakać
  4. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  6. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

źródło: wp

Następny artykuł