Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę

Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę Źródło: pixabay.com Chronomarchie

Rachunki milionów Polaków pójdą w górę. Wszystko przez nową opłatę, która już niebawem wejdzie w życie. Informacje nie każdemu się spodobają. Niestety, wszystko jest już postanowione.

Rachunki, podstawowe potrzeby, wyżywienie - te i wiele innych wydatków ponoszą każdego miesiąca rodziny lepiej i gorzej zarabiające. O ile wynoszący średnią krajową lub więcej dochód pozwala niektórym na spokojne życie, tak wiele osób żyje "od pierwszego do pierwszego", wyliczając każdą złotówkę. Tej grupie najnowsze doniesienia mogą spędzić sen z powiek. Niebawem w życie wejdzie nowa opłata. 

Wszystko stało się pewne. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, rachunki będą jeszcze wyższe 

Jak donosi "Fakt", za niecałe trzy miesiące na rachunkach za prąd dla 13 milionów gospodarstw domowych pojawi się nowa opłata - mocowa. Czym jest? Opłata mocowa została uchwalona w poprzedniej kadencji parlamentu, a jej założeniem jest przekazanie pieniędzy do spółek energetycznych, w których zostaną przeznaczone m.in. na utrzymanie i modernizację starych bloków energetycznych. Wiadomo, że od 1 października opłata będzie doliczana do miesięcznego rachunku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zgodnie z obecnymi przepisami ustawy o rynku mocy czas na kalkulacje i publikacje tzw. opłaty mocowej Urząd Regulacji Energetyki ma do 30 września br. Opłata mocowa zacznie obowiązywać od 1 października br. i będzie doliczona do części dystrybucyjnej naszych rachunków - mówi dla "Faktu" rzeczniczka URE, Agnieszka Głośniewska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. Skandal na włosku, służby w akcji

2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje 35-letnia lekarka

Tygodnik podkreśla, że opłata mocowa miesięcznie nie powinna przekroczyć kwoty 10 złotych, co oznacza, że rachunek wzrośnie o 8-10%. W skali roku daje do około 120 złotych więcej. Ponadto, nowa opłata ma objąć 13 milionów gospodarstw domowych. Magazyn przypomina również, że w czasie kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda podkreślał, że nie pozwoli na podwyższenie podatków. Mimo to Polacy muszą liczyć się z wprowadzeniem parapodatków, czyli np. opłaty mocowej.

- Musi przecież z czegoś sfinansować swoje inwestycje i programy. A dobra koniunktura się skończyła - mówi dla Faktu ekonomista Marek Zuber. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Kto w dzieciństwie jadł kogel-mogel? Teraz kultowy deser zyskał zupełnie nową odsłonę
  3. Ujawniono ostatnie chwile aktorki serialu na TVP. Smutne doniesienia, wystarczyło jej sił tylko na jedną rzecz
  4. Były polityk PiS ugodził śmiertelnie nożem swoją żonę. Nie pójdzie do więzienia
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Od października szykują nam dużą zmianę. Najbardziej może odczuć ją polska rodzina

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News