Kupiła kawę i gofry w ulubionym miejscu urlopowym Polaków. Spojrzała na paragon i zamarła, cena zwala z nóg

Kupiła kawę i gofry w ulubionym miejscu urlopowym Polaków. Spojrzała na paragon i zamarła, cena zwala z nóg Źródło: Pixabay/WebArts

Gdy turystka spojrzała na rachunek, który otrzymała, zamarła. Nie spodziewała się, że zapłaci tak dużą kwotę za zaledwie dwie kawy i dwa gofry. Alarmy o cenach nad morzem są niepokojące, ale w tym miejscu wcale nie jest lepiej. Kobieta myślała, że to może pomyłka, niestety, tak wyglądają ceny w miejscowościach wypoczynkowych.

Gdy pani Sylwia i jej partner zobaczyli rachunek za kawę i gofry, oniemieli. Ceny wprawiają w osłupienie. Dotychczas najczęściej dochodziły nas alarmy z okolic nadmorskich, jednak w innych częściach kraju, nie jest ani trochę lepiej. W okresie wakacyjnym, zwłaszcza w miejscach, gdzie przyjeżdża dużo turystów można się spodziewać cen wyższych niż poza sezonem, jednak takie kwoty to przesada.

Gdy kobieta zobaczyła rachunek za kawę i gofry, zamarła

Klienci nadmorskich restauracji wyjątkowo często ostatnio dzielą się swoimi paragonami, które wystawiane są na naprawdę duże kwoty. Zdarzają się nawet takie na ponad 250 złotych za zwyczajny obiad. Takie ceny przyprawiają o ból głowy. Jak się okazuje, sytuacja jest tragiczna nie tylko nad morzem, wakacje w górach również mogą nas słono kosztować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Turystka wybrała się z partnerem na Krupówki, czyli główną ulicę handlową w Zakopanem. Tam para zamówiła dwie kawy - americano doppio oraz latte macchiato, a także dwa gofry. Jedna kawa kosztowała 14, druga 17 złotych. Słodki przysmak, czyli gofry kosztowały po 8 zł za sztukę, trzeba było jeszcze dopłacić za bitą śmietanę - 10 złotych. Łącznie zaledwie dwie kawy i dwa gofry kosztowały aż 60 złotych. 

Restauratorzy działający w miejscowościach turystycznych tłumaczą się nieustannie rosnącymi kosztami, wysokimi rachunkami za prąd czy podatkami. Wiele osób przyznaje jednak, że przedsiębiorcy wykorzystują sytuację i sztucznie zawyżają ceny, by zarobić jak najwięcej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki podjął decyzję. Znika uciążliwy zakaz, wielu Polaków odetchnie z ulgą

2. Ministerstwo apeluje. Jedna rzecz ma zapewnić, że obostrzenia nie wrócą

Przypadek turystki w Zakopanem nie jest jedynym w ostatnim czasie, nieustannie napływają wieści o niebotycznie wysokich rachunkach za obiad czy przekąskę. Niektórzy płacą nawet 250 złotych za dania dla dwóch osób. W tym przypadku nie jest lepiej, 60 złotych za zaledwie dwie kawy i gofry, to naprawdę duża kwota. Turyści wybierający się na wakacje, niestety muszą się liczyć z dużymi cenami.

Źródło:  Wirtualna Polska

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  3. Janusz Chabior wziął ślub z prawie o 20 lat młodszą pięknością. Panna młoda na ślubie wyglądała najpiękniej na świecie, mamy zdjęcia
  4. Zalane drogi, ewakuacja szpitala, setki interwencji strażaków. Potężne burze przechodzą przez Polskę, wiemy, gdzie dzisiaj będzie najcięższa sytuacja
  5. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Od marca walczył o życie w szpitalu, niestety, po wielu tygodniach cierpienia zmarł prezydent EA
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News