15 marca po raz pierwszy w najnowszej edycji „Milionerów” padło pytanie o pełną sumę. Usłyszała je absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Sonia Ciuk. Nie znała niestety odpowiedzi, więc studio opuściła z połową kwoty. Jaka część Polaków poradziłaby sobie z najważniejszy zagadnieniem odcinka?

„Wątróbka z cebulką (…) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie”. To Lem i… A.”Solaris”, B. „Opowieści o pilocie Pirxie” C. „Dyktanda, czyli…”, D. „Szpital przemienienia” – tak brzmiało finałowe pytanie, dzięki któremu młoda uczestniczka mogła gigantycznie się wzbogacić. Nie znała jednak odpowiedzi. Rezygnacja z jej udzielenia okazała się dobrym wyborem. Prawidłową odpowiedzią było bowiem C., tj. „Dyktanda, czyli…”, a tego wariantu Ciuk nie brała pod uwagę.

Trzeba jednak docenić jej ogromną wiedzę. Do pytania za 125 tys. nie wykorzystała żadnego koła ratunkowego, chociaż zagadnienia, z którymi musiała się zmierzyć, były niejednokrotnie zaskakujące, czy nawet absurdalne. Samo pytanie finałowe dotyczące twórczości Lema także było raczej trudnym, jeśli nie jest się fanem gatunku i pewnie niewielki procent Polaków znałby na jej miejscu prawidłową odpowiedź.

...

Zobacz również