Pytanie na śniadanie awantura
Screen TVP
Klaudia Bochenek - 24 Maja 2020

Awantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Gość zaczął krzyczeć, widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Dzisiejsze wydanie programu "Pytanie na śniadanie" na pewno nie należało do najspokojniejszych. W studiu wywiązała się awantura, a dyskusja znalazła swoje ujście także w internecie. Widzowie byli zszokowani, a temat nadal podgrzewa atmosferę.

"Pytanie na śniadanie" tym razem nie przebiegło w przyjemnej atmosferze. W gorącej dyskusji między sportowcem a lekarzem padły oskarżenia, zarzuty i obelgi, widzowie pierwszy raz widzieli coś takiego.

"Pytanie na śniadanie" wywołało poruszenie wśród celebrytów i nie tylko

Temat szczepionek przy okazji sytuacji epidemiologicznej w kraju jest ciągle na topie. Dziś pisaliśmy już o lekarzu, który krytykuje ideę szczepień i zawieszono mu prawa do wykonywania zawodu. Podejmowanie tego tematu w mediach publicznych nie mogło skończyć się dobrze - awantura była wręcz murowana i tak właśnie się stało. W "Pytaniu na śniadanie" pojawił się nie tylko socjolog Tomasz Łysakowski, a także specjalista medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych, prezes warszawskich lekarzy rodzinnych, Michał Sutkowski. Głos zabrał także mistrz świata w windsurfingu Wojciech Brzozowski, który znany jest ze swoich antyszczepionkowych poglądów.

Alimenty dla dzieckaMarta co miesiąc dostaje alimenty. Tytuły przelewów nie mieszczą się w głowieCzytaj dalej

Michał Sutkowski zaczął od nawiązania do słów Edyty Górniak, która otwarcie mówiła, że nie da zaszczepić siebie i swoich bliskich. Stwierdził, że piosenkarce jako artystce i człowiekowi wolno mówić o takich rzeczach, ale nie jest świadoma cierpienia ciężko chorych lub umierających ludzi (którzy np. zdecydowali się nie szczepić). Nie ponosi też odpowiedzialności za swoje słowa - gość jako lekarz mógłby nawet stracić prawo do wykonywania zawodu. Kiedy dr Sutkowski podał liczbę zachorowań i zgonów na koronawirusa (5 mln chorych, 350 tys. zmarłych), głos zabrał Wojciech Brzozowski, który porównał zjawisko do sezonowej grypy, gdzie również umierają ludzie. Sportowiec powiedział wprost lekarzowi: "pan się ośmiesza [...] pan się potężnie myli".

Dyskusja przybrała na sile, zrobiło się naprawdę gorąco

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

- Lekarz leje wodę i pewnie mu za to płacą. Spójrzmy prawdzie w oczy, mam dwóch kolegów, jeden zatrudnia 10 tysięcy ludzi. Drugi zatrudnia 20 tysięcy ludzi. Jedna osoba zdiagnozowana. Żaden nie zachorował, albo kasjerki są super odporne, albo ktoś kogoś naciąga. Tylko pytanie, zastanówmy się, jaki jest nasz interes. Nie słuchajmy tego, co mówią państwo opłacani. Mam koleżankę, która jest dziennikarką, ona ma znajomych lekarzy. W Los Angeles za dopisanie do diagnozy COVID-19 dostaje się 13 tysięcy dolarów - mówił rozemocjonowany Wojciech Brzozowski. Lekarz starał się przywołać go do porządku mówiąc, że płacą mu za leczenie ludzi.

Dzisiaj grzeje:

1. Pękła bolesna bariera ofiar koronawirusa w Polsce. Wyjątkowo smutne dane przekazało MZ

2. Rząd wprowadzi opłatę reprograficzną? Wszyscy będziemy musieli płacić więcej

Goście zaczęli sobie dogryzać: sportowiec polecił lekarzowi zrehabilitowanie się, a ten w odpowiedzi zresetowanie, ponieważ jest "dramatyczne to, co pan mówi". Potem Wojciech Brzozowski podjął temat finansów - padło zdanie, że "starsi panowie" lekarze są przyczyną tego wszystkiego, m.in. zamknięcia firm, ponieważ sportowiec wraz z żoną od 3 miesięcy nie otrzymał pieniędzy z ZUS-u. Lekarz starał się odpierać na darmo te zarzuty spokojnie tłumacząc, że to rząd narzucił obostrzenia, a oni nie mają z tym nic wspólnego, poza tym oskarżanie o takie rzeczy jest irracjonalne. Dyskusja skończyła się stwierdzeniem, że każdy ma swoje zdanie, a w każdej dziedzinie działają fachowcy - np. w medycynie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media ujawniły straszną prawdę. Wiemy co się działo w domu maltretowanych bliźniaczek
  2. Kamil Stoch obchodzi dzisiaj urodziny. Z tej okazji złożył życzenia wszystkim Polakom, padły piękne słowa (FOTO)
  3. Piorunujące informacje o popularnej aplikacji. Treść rozmów nie jest bezpieczna, obce osoby łatwo mogą je odczytać
  4. Emeryci stracą tysiące złotych. Eksperci przekazali ponure dane, wszystko przez tarczę antykryzysową 4.0
  5. Wywrotka przerwała linię energetyczną, doszło do eksplozji. Odłamki trafiły w autobus, okropne informacje z polskiego miasta
  6. Żadna zielenina ani głodówka, jak szybko schudnąć? Możesz być mocno zdumiony

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News