Władimir Putin po raz kolejny udowodnił, że nie ma zamiaru patyczkować się z bojownikami Państwa Islamskiego. Tym razem wysłał swoje siły powietrzne do zbombardowania konwoju terrorystów.

W efekcie ataku zginęło osiemdziesięciu islamistów, zniszczono trzydzieści sześć pojazdów, wliczając w to osiem ciężarówek wiozących paliwo oraz siedemnaście zawierających wielkogabarytowe karabiny maszynowe. Bojownicy próbowali wydostać się z miasta Rakka.

Rosyjska grupa zadaniowa w Syrii ostrzegała, że wszelkie próby ucieczki z Rakka przez otwarty korytarz w stronę Palmyry spotka się ze stanowczą odpowiedzią rosyjskich sił – oświadczyło rosyjskie wojsko.

Służby poinformowały również, że nie była to pierwsza próba przebicia się przez wspomniany korytarz. W ostatnią sobotę rosyjskie wojsko przeprowadziło podobny atak na konwój składający się z trzydziestu dziewięciu pojazdów przewożących stu dwudziestu bojowników.

Według dziennikarzy New York Times islamiści desperacko próbują ewakuować się z miasta, ponieważ amerykanie już niemal całkowicie je otoczyli. Jedyną możliwą drogą ucieczki jest wspomniany korytarz wiodący w stronę Palmyry. Rosyjskie władze zapewniają jednak, że nie pozwolą, by bojownicy przenieśli się do innego miejsca.

https://www.youtube.com/watch?v=kKnyA2hb2SI

źródło: https://www.rt.com

...

Zobacz również