Co się dzieje? Rosja wzywa polskiego ambasadora, Putin wściekły

Co się dzieje? Rosja wzywa polskiego ambasadora, Putin wściekły Źródło:

Co tam się dzieje? Prezydent Rosji, Władimir Putin jest absolutnie wściekły. Rosja wzywa pilnie polskiego ambasadora, to wygląda na bardzo poważną sprawę.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało polskiego ambasadora. Jak się okazuje ambasadora Polski, Włodzimierza Marciniaka poinformowano, że Moskwa wyraża stanowczy protest w związku z planowaną w Starachowicach ekshumacją szczątków radzieckich żołnierzy.

Putin jest wściekły

Strona rosyjska wystosowała specjalny komunikat, w którym stwierdziła, że z kolei ambasadorowi Rosji w Warszawie, Siergiejowi Andriejewowi polecono udać się do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zażądać przerwania podobnych działań. Działania Rosji są bardzo agresywne, widać, że Putin musi być przez to wszystko naprawdę wściekły. Ponadto, rosyjskie MSZ oświadczyło, że jest niezadowolone z odpowiedzi Warszawy na wystosowane wcześniej zapytania w tej sprawie, z których ma wynikać, że nastąpi przeniesienie szczątków czerwonoarmistów ze Starachowic do Kielc, ponieważ w Starachowicach powtarzają się akty wandalizmu. Jak określili takie wyjaśnienia rosyjscy dyplomaci: "są one cyniczne". Powołali się na dwustronne umowy oraz uznali, że działania polskich władz naruszają stworzone wcześniej międzynarodowe porozumienia. Podczas gdy Włodzimierz Marciniak jest wzywany do Rosji, polscy dyplomaci i historycy od kilku lat tłumaczą Rosjanom, że umowy o ochronie miejsc pamięci nie odnoszą się do tak zwanych "pomników wdzięczności", a ekshumacja szczątków żołnierzy armii czerwonej  dzieje się wyłącznie po to, aby zapewnić poległym żołnierzom godny pochówek.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Doda zabrała głos ws. Tomasza Komendy. Wstrząsające słowa
  2. Tragedia. Nie żyje młody polski sportowiec
  3. Wałęsa nie wytrzymał! Zmierzy się TV z największym wrogiem
Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News