Prezydent Federacji Rosyjskiej wypowiedział się po raz pierwszy po wyborach w USA o Donaldzie Trumpie. Głowa państwa rosyjskiego, oceniła Trumpa bardzo pozytywnie. Putin stwierdził, że na świecie „odnawia się równowaga sił”.

Putin stwierdził, że świat się zmienia i próby ustanowienia go „jednobiegunowym” spełzły na niczym. Zaznaczył, że wyraźnie widać zmiany na całej Ziemi, które prowadzą do polityki wyrównanych sił.

 – Równowaga na świecie stopniowo się odnawia i to jest nieuniknione. Próby ustanowienia jednobiegunowego świata nie przyjęły się. Żyjemy już w innym wymiarze – stwierdził Putin.

Rosyjski prezydent bardzo pozytywnie ocenił Donalda Trumpa, nazywając go „mądrym człowiekiem”. Zaznaczył też, że doświadczenie Trumpa z zakresu biznesu i fakt, że odniósł sukces jako szef wielkiej korporacji, jest dobrą prognozą dla USA, a zwłaszcza gospodarki tego kraju.

 –  Jest mądrym człowiekiem. A jeśli jest mądrym człowiekiem, to dość prędko uświadomi sobie inny poziom odpowiedzialności. Jest już bowiem urzędnikiem państwowym, przywódcą Stanów Zjednoczonych Ameryki, jednego z najważniejszych krajów świata – mówił o Trumpie Putin.

Sam zapowiedział też, że jego kraj zamierza bardziej stonować swoją niekiedy agresywną politykę. Putin zapewnił bowiem, że będzie „z szacunkiem odnosić się do interesów innych i w ten właśnie sposób zamierza budować relacje ze wszystkimi kolegami”.

źródło: rp.pl
pt

Zobacz również