Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin poinformował, że w Rosji powstanie Gwardia Narodowa. Formacja zostanie stworzona na bazie wojsk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Decyzja została podjęta – tworzymy nowy federalny organ władzy wykonawczej na bazie Wojsk Wewnętrznych MSW, tworzymy Gwardię Narodową, która będzie zajmować się walką z terroryzmem, przestępczością zorganizowaną, pozostając w bliskim kontakcie z MSW będzie wypełniać te funkcje, którymi zajmowały się dotychczas jednostki OMON, OMSM itp.” – powiedział rosyjski prezydent podczas spotkania z przedstawicielami MSW , Federalnej Służby ds. Kontroli Obrotu Narkotyków oraz Wewnętrznych Wojsk MSW.

Prezydent Rosji liczy na to, że Gwardia Narodowa będzie efektywnie wypełniać swoje zadania w sferze, która w tej chwili „jest uważana za priorytetową”. Polityk zaznaczył, że kwestia poprawy pracy rosyjskich służb została już wielokrotnie omawiana, a teraz nowe pomysły zostaną wcielone w życie.

Putin zdecydował, że głównodowodzącym nowej jednostki zostanie Wiktor Zołotow, który w latach 2000-2013 zajmował stanowisko przewodniczącego Służby Bezpieczeństwa Prezydenta Rosji.

Józef Gawron

źródło: http://www.interfax.ru/russia/502170

...

Zobacz również