Wczoraj w Turcji doszło do szokującego wydarzenia. Podczas swojego przemówienia w galerii sztuki, rosyjski dyplomata został zastrzelony przez tureckiego policjanta, który krzyczał Allah Akbar i „nie wolno zapomnieć o Aleppo”. Teraz w Rosji zabito kolejnego dyplomatę.

56-letniego Petra Polshikova znaleziono martwego w swoim mieszkaniu. Morderca zabił go celnym strzałem w głowę. W łazience znaleziono dwie łuski po nabojach. Do zamachu najprawdopodobniej doszło tuż po zabójstwie Andrieja Karłowa w tureckiej galerii sztuki.

Zdaniem Wladimira Putina, zamachy mają podminować rosyjskie stosunki dyplomatyczne z Turcją. Putin zaznaczył jednak, że jedyną odpowiedzią Rosji będzie jeszcze bardziej widoczna walka z terroryzmem. – Zabójcy poczują to własnej skórze – zapowiedział.

– To morderstwo w oczywisty sposób ma być prowokacją, której celem jest zrujnowanie polepszających się stosunków rosyjsko-tureckich, a także zniszczenie pokojowego procesu w Syrii, który prowadzą kraje takie jak Rosja, Turcja czy Iran – dodaje Putin.

 

 

...

Zobacz również