Rosyjski dziennik „Prawda” opublikował informacja dotyczące planów rządu Federacji Rosyjskiej odnośnie publikacji zdjęć satelitarnych, które mogą rzucić nowe światło na sprawę zamachów na World Trade Center. W zamachach z 11 września 2001 roku zginęło ponad 3000 osób.

Jak twierdzi rosyjska prasa, obóz Władimira Putina jest w posiadaniu zdjęć satelitarnych, które mają być niezbitym dowodem na czynny udział agencji rządowych USA w zamachu na World Trade Center 11 września 2001 roku.

Satelitarne fotografie, w których posiadaniu są Rosjanie mają dowodzić tego, że USA pod rządami prezydenta Busha dokonała tzw. operacji fałszywej flagi, dzięki której w ramach art. 5 NATO mogli rozpocząć działania wojenne na Bliskim Wschodzie w celu przejęcia m.in. terenów bogatych w ropę naftową.

Media spekulują na temat celu i tego kiedy Władimir Putin – jeśli je rzeczywiście ma – opublikuje zdjęcia. Obecny prezydent USA Donald Trump nie powinien obawiać się jednak konsekwencji takich działań. Byłyby one obarczeniem dla poprzednich prezydentów i ich gabinetów.

Pomimo upływu lat, wokół sprawy dalej rodzą się wątpliwości. Dotyczą one głównie ataku na Pentagon, śladów rozbicia się samolotu, który do celu nie doleciał oraz zawalenia się WTC 7, w który żaden samolot nie uderzył.

...

Zobacz również