Putin skomentował wybór Dudy na prezydenta RP
Wiadomości Pikio - 25 Maja 2015

Putin skomentował wybór Dudy na prezydenta RP

Wielu czekało na to jak prezydent Federacji Rosyjskiej skomentuje wybór kandydata PiS na prezydenta RP. Głowa państwa rosyjskiego pogratulowała Andrzejowi Dudzie sukcesu. 

Część opinii publicznej obawiała się, że wybór Dudy może źle wpłynąć na relacje z Rosją. Czy tak się okaże, musimy jeszcze poczekać, natomiast na wstępie żadnych zgrzytów nie ma. Prezydent Putin przesłał do Polski telegram z gratulacjami i wyraził przekonanie, że budowa konstruktywnych stosunków między Polską i Rosją, opierających się na zasadach prawdziwego dobrosąsiedztwa i wzajemnego poszanowania interesów, sprzyjałyby umocnieniu bezpieczeństwa i stabilności w Europie". Putin życzy nowemu prezydentowi sukcesów, a rzecznik Kremla przekonuje, że Rosjanie pragną współpracy z Polakami i chcą polepszenia stosunków na linii Warszawa-Moskwa. Tymczasem rosyjscy eksperci w większości obawiają się, że poprawa stosunków będzie trudna. Dziennikarze wyrazili niepokój, że wybór kandydata PiS na prezydenta RP może jedynie zaognić wzajemne relacje. Należy bowiem pamiętać, że Andrzej Duda zapowiedział, iż nie uda się do Rosji do czasu zakończenia konfliktu na Ukrainie.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wiadomości.wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News