Putin rozpoczął wstrząsające polowanie na gejów. "Zabijają ich natychmiast, bez wyroków"

Putin rozpoczął wstrząsające polowanie na gejów. "Zabijają ich natychmiast, bez wyroków" Źródło: fot. wikimedia commons - flickr

Jak donosi "Nowaja Gazieta" rosyjskie władze Czeczenii rozpoczęły wielką obławę na homoseksualistów. Wiadomo na razie o około 100 osobach aresztowanych i 3 zabitych, jednak prawdziwe statystyki są podobno zdecydowanie wyższe. Ludzie aresztowani są bez jakiegokolwiek nakazu sądu, czy dowodów, jedynie na podstawie przypuszczeń i podejrzeń.

Polowanie na czeczeńskich gejów trwać ma już tydzień. Początkowo nie było o tym wiadomo nigdzie poza tym obszarem, jednak dzięki przeciekom oraz opowieściom świadków, którym udało się uciec, świat dowiedział się o barbarzyńskich działaniach Rosjan.

Aresztowani i mordowani mężczyźni to zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali mężczyźni. Nie ma znaczenia czy są zwykłymi obywatelami, czy też przedstawicielami świata mediów i polityki, działaczami religijnymi.

Metody oprawców są ponoć bardzo brutalne. Niektórych złapanych biją bezlitośnie, po czym wypuszczają. Innych więżą lub bez jakiegokolwiek wyroku od razu mordują. "Nowaja Gazieta" sądzi, że represje są organizowanie, by nie dopuścić do zapowiadanych przez środowiska LGBT pochodów działaczy organizacji GayRussia.

Rosjanie działający w stowarzyszeniach mniejszości seksualnych otworzyli już "gorącą linię", na którą mogą dzwonić ofiary lub ich rodziny, by informować o każdym przypadku użycia siły wobec osoby podejrzanej o homoseksualizm. Nie jest jednak raczej prawdopodobne, aby te działania w jakikolwiek sposób wpłynęły na decyzje rosyjskich władz, które nie przebierają w środkach, byle tylko uciszyć środowiska LGBT na terenie kraju.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News