Putin poniósł porażkę. Chciał wykorzystać swoich obywateli, ale się mu nie dali

Putin poniósł porażkę. Chciał wykorzystać swoich obywateli, ale się mu nie dali Źródło: fot. kremlin.ru

Rosjanie po raz kolejny pokazali, że władza Putina nie jest władzą, jakiej oczekują. Prezydent Rosji poniósł porażkę w konfrontacji ze swoimi wyborcami, kiedy chciał ich wykorzystać.

Rosjanie od wielu lat znajdują się pod władzą Putina i coraz więcej z nich ma już tego dość. Najlepiej pokazali to, nie zgadzając się ze zmianami wprowadzanymi do systemu emerytalnego, który jest jeszcze w gorszym stanie niż ten w Polsce. Wielu Rosjan sprzeciwiło się uprzywilejowaniu niektórych grup społecznych kosztem innych. Jednak nie jest to jedyna rzecz, na którą nie chcą się godzić.

Rosjanie postawili się przeciwko Putinowi

Reformy w systemie emerytalnym zawsze wywołują duże emocje, zwłaszcza gdy rządzący chcą wykorzystać swoich obywateli. Putin już od dawna obiecywał uzdrowienie systemu emerytalnego, jednak podczas ostatniego wystąpienia na żywo wycofał się ze wszystkich swoich wcześniejszych postanowień, twierdząc, że to niczego nie zmieni. Jednak zapowiedział jednocześnie podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet z 55 lat do 63, a u mężczyzn z 60 do 65 lat. Rosjanie jednak nie chcieli się zgodzić na taki stan rzeczy i głośno okazali swój protest, wymuszając na Putinie przyznanie się od porażki. W ostateczności wiek emerytalny zostanie zwiększony jednak nie aż tak diametralnie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Putin oszalał? Prowokuje USA do konfliktu
  2. Sąd podjął decyzje ws. Frasyniuka!
  3. Nie żyje młoda, polska gwiazda. Przegrała walkę ze straszną chorobą
źródło: gazetaprawna.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News