Polscy ambasadorzy wyrzuceni z hukiem! Muszą UCIEKAĆ do kraju

Polscy ambasadorzy wyrzuceni z hukiem! Muszą UCIEKAĆ do kraju Źródło:

Jesteśmy świadkami dyplomatycznej przepychanki. Polscy ambasadorzy zostali wyrzuceni z hukiem. Muszą dosłownie uciekać do kraju, a to wszystko w odwecie za zachowanie Polski. Putin nie ma litości. 

Ambasador Polski w Rosji, Włodzimierz Marciniak dostał notę z nazwiskami polskich dyplomatów, których Moskwa postanowiła wyrzucić z kraju w ramach retorsji za wydalenie z Polski 4 rosyjskich dyplomatów. Zapadła decyzja, że Polacy mają opuścić Rosję do 7 kwietnia. Nasi rodacy mają więc bardzo mało czasu na porzucanie swoich dotychczasowych stanowisk i prędki powrót do kraju. O tym, że polscy ambasadorzy zostali wydaleni poinformowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Przed wydaniem decyzji rosyjskiej, ambasador Włodzimierz Marciniak został wezwany na krótkie spotkanie do tamtejszego MSZ, gdzie wręczono mu ową notę.

Putin zdecydował, Polscy ambasadorzy wydaleni z Rosji

Taka decyzja to pokłosie dyplomatycznej wojny, która rozpętała się w związku z próbą otrucia agenta Siergieja Skripala. To przez to w połowie marca Wielka Brytania wyrzuciła 23 rosyjskich dyplomatów. Działanie takie było związane z podejrzeniem, że to Moskwa stoi za atakiem na byłego agenta Siergieja Skripala i jego córkę Julię. W ramach solidarności z decyzją Londynu ok. 30 państw również wydaliło rosyjskich dyplomatów. Polskie MSZ uznało za persona non grata czterech Rosjan. W odpowiedzi na tę decyzję Putin również postanowił wydalić dyplomatów polskich. Do tego Rosja wydaliła ze swojego terytorium 60 dyplomatów amerykańskich i cofnęła zgodę na funkcjonowanie Konsulatu Generalnego USA w Sankt Petersburgu. „Odpowiedź będzie z naszej strony lustrzana” - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Widać, Rosja trzyma się swojej decyzji. Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za SKURWYS*ŃSTWO! Policja obrzydliwie komentuje zniszczenie domu dziennikarki
  2. UDOSTĘPNIJ! Chciał zgwałcić dziewczynę pod Warszawą, nie dajmy mu uciec
  3. Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Ale opłakuje go cały świat
  4. Studio TVP NA ŻYWO zapełniło się SWASTYKAMI! „Wyłączcie to!”
  5. Ogromny toksyczny pożar w Polsce! Nad miastem trująca chmura
    Następny artykuł