Putin oszalał? Prowokuje USA do konfliktu

Putin oszalał? Prowokuje USA do konfliktu Źródło: Fot. Flickr.com

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej nie rezygnuje z mocarstwowych ambicji swojego kraju. By chronić jednego ze swoich sojuszników przed USA, przeprowadził właśnie ogromną operację wojskową. Czy Amerykanie dadzą się sprowokować?

Putin od kilku lat otwarcie wspiera prezydenta Syrii Baszszara al-Asada, który już siódmy rok zmaga się z rebelią przeciw jego rządom. Początkowo Damaszek był osamotniony w wysiłkach zbrojnych przeciw Wolnej Armii Syryjskiej i mniejszym grupom, które militarnie i logistycznie wspierają rządy państw NATO na czele z USA. W końcu pomoc al-Asadowi zaoferowała Moskwa, która obecnie prowadzi na terenie Syrii naloty i operacje lądowe. Orędownikiem zbliżenia był sam Władimir Putin, który postanowił ponownie spełnić swoje sojusznicze obietnice.

Putin wysłał swoją marynarkę na Morze Śródziemne

Prezydent Rosji zdecydował się na oddelegowanie na misję u wybrzeży Syrii aż 12 statków, z których dwa to łodzie podwodne. Wszystkie wyposażone są w systemy rakietowe typu Kalibr. Jak donoszą media, kolejne jednostki przygotowane są do wypłynięcia w tamten rejon. Misja spowodowana jest rosnącym zagrożeniem ze strony USA, które oskarżają władze w Damaszku o używanie broni chemicznej i grożą atakiem rakietowym, jeśli pojawią się doniesienia o kolejnym użyciu tej nielegalnej broni. Według nieoficjalnych przekazów jednostki Floty Czarnomorskiej mają być straszakiem na Marynarkę Wojenną USA. Ruch został już okrzyknięty prowokacją. Czy na pewno jednak Putin potrzebuje wojny ze Stanami Zjednoczonymi, z którymi ma rzekomo utrzymywać dobre kontakty, głównie za sprawą określanych jako udane rozmów z Donaldem Trumpem? Operacja jest największą od czasów rozpoczęcia rosyjskiej interwencji na Bliskim Wschodzie. Oficjalnie jest wsparciem dla nowej ofensywy sił rządowych w północno-wschodniej Syrii.Najlepsze newsy dnia:

  1. Leszek Miller jr przed śmiercią przeżył koszmar. Narzeczona ujawnia
  2. To stąd bierze pieniądze na 500 plus! Morawiecki się wygadał
  3. Chcą ROZSZARPAĆ egzaminatora! Ujawniono kulisy tragicznej śmierci Angeliki
źródło: o2.pl Następny artykuł