„Pułapka” – serial TVN, choć jest nowym formatem w stacji, już stał się niezwykle popularny. Jednym z ogromnych walorów tytułu są nazwiska wybitnych polskich aktorów, którzy w nim grają. Flagową twarzą stała się Agata Kulesza. Dziś sławna, nie miała jednak łatwego początku.

„Pułapka” to nowy serial TVN. Olga Sawicka, grana właśnie przez Agatę Kuleszę musi się zmierzyć z traumatycznymi przeżyciami – stratą męża. Swój niepokój zapisuje na kartach powieści. Gdy trafia na ślad dziewczyny z reportażu telewizyjnego, już nic nie jest takie samo.

Świetnie skrojone postaci, dopracowana fabuła, a przede wszystkim popularny w ostatnich latach motyw dziennikarki śledczej (tu pisarki) sprawiają, że widzowie masowo siadają przed telewizorami by poznać historię Sawickiej. Chociaż wyemitowano niespełna kilka odcinków, tytuł zdobył już wiernych fanów.

Agata Kulesza miała trudne początki. Co się stało w życiu aktorki serialu TVN „Pułapka”?

Wybrała kilka kierunków studiów. Finalnie, zdawała na aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Nie miała łatwo nawet po ukończeniu szkoły. Aby się utrzymać przyjmowała wszystkie role. W jej głowie pojawiła się myśl: może powinnam zająć się czymś innym?

W emocjonalnym wywiadzie dla gazeta.pl Agata Kulesza wyznała, że zastanawiała się, co zrobić dalej. Myślała o tym, aby zostać historykiem sztuki lub mecenasem. Aktorstwo przyniosło jej wiele znaków zapytania.

W 1997 roku przyjęła rolę w „Klanie”, później wystąpiła w „Pensjonacie pod Różą”, „Daleko od noszy” czy w „Heli w opałach” u boku Anny Guzik. Te role jednak pozwoliły jej dotrzeć do widzów małego ekranu. Ona marzyła o wielkiej karierze. Sławę przyniósł jej udział w „Tańcu z gwiazdami” w 2008 roku. To sprawiło, że stała się rozpoznawalna.

Wielki ekran i duże role

„Róża”, w której zagrała główną rolę przyniosła jej ogromną sławę. Dzięki Wojtkowi Smarzowskiemu dała się pokazać nie tylko jako aktorka komediowa, ale i dramatyczna. Chwilę wcześniej zagrała także matkę w „Sali samobójców”. Tytuł ten wywołał ogromną burzę w dyskusji publicznej, która stawiała pytanie o granice, jakie młodzi przekraczają w internecie.

„Ida”, która Pawłowi Pawlikowskiemu przyniosła Oscara, dla Kuleszy była niezwykłym przeżyciem. Na planie, postanowiła całkowicie oddać się pracy. Po tym, jak reżyser odebrał najważniejszą nagrodę na świecie dla filmowców, ona diametralnie zmieniła zdanie o aktorstwie. Z reżyserem spotkała się przy produkcji „Zimnej wojny”. Ta rola przyniosła jej międzynarodowy rozgłos.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazdy, które zostały POBITE. Kim byli sprawcy? [ZDJĘCIA]

– Bardzo dobrze wybrałam sobie zawód. Bardzo go kocham. Teraz znalazłam się w przyjemnym, luksusowym wręcz momencie, że i zawód pokochał mnie. Długo kochałam go bez wzajemności. Co nie oznacza, że miłość ta będzie stała – powiedziała w wywiadzie gwiazda serialu „Pułapka”.

Teraz, Kulesza postanowiła znów wrócić do gry na małym ekranie. Pomimo wielu przeciwności losu, aktorstwo jest dla niej bardzo ważne. Duża produkcja kultowej stacji jest dla Kuleszy dużym wyzwaniem. Fani są zgodni: na pewno mu sprosta!

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Widzowie DDTVN jej nie poznali. Co za przemiana!
  2. Zapomniana gwiazda Dzień Dobry TVN powróciła. Widzowie zaskoczeni
  3. Jesienna ramówka 2018 Polsat. Seriale i programy warte obejrzenia w Polsacie

Jakim autem jeździ Mucha? Szczęka opada! Samochody znanych Polek [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOfakt.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl