"Katolicy, zróbcie wreszcie porządek z przestępcami w Kościele". Młynarskiej skończyła się cierpliwość

"Katolicy, zróbcie wreszcie porządek z przestępcami w Kościele". Młynarskiej skończyła się cierpliwość

Paulina Młynarska, znana dziennikarka i aktorka odniosła się do ostatnich głośnych słów arcybiskupa Jędraszewskiego. Wygląda na to, że skończyła się jej cierpliwość - w niewybrednych słowach skomentowała kazanie duchownego.

Paulina Młynarska jest aktorką, ale zajmuje się również dziennikarstwem - znana jest z prowadzenia bloga na portalu "NaTemat" oraz swoich feministycznych poglądów. Niejednokrotnie była też gościem w "Onet Rano" na YouTube. Gdy usłyszała ostre słowa arcybiskupa Jędraszewskiego o środowisku LGBT, puściły jej nerwy i postanowiła sama odnieść się do sprawy.

Paulina Młynarska komentuje słowa arcybiskupa Jędraszewskiego

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. [...] Nie czerwona, ale tęczowa - mówił w trakcie obchodów 75 rocznicy powstania warszawskiego Jędraszewski. Nawiązywał oczywiście do środowisk LGBT.

Wypowiedź duchownego wywołała prawdziwą burzę. Gromy krytyki padały na arcybiskupa ze strony mniejszości seksualnych oraz osób wspierających środowisko LGBT, jak i wielu znanych osób. Wypowiedziała się również sama Paulina Młynarska. Nawoływała katolików do "zrobienia porządku" z osobami, które źle reprezentują kościół.

- Moja praktyka duchowa zabrania mi rzucać klątwy, złorzeczyć i źle życzyć. Jednak po słowach niejakiego pana Jędraszewskiego, który wystrojony w róż i koronki, nawołuje do nienawiści i porównuje nasze siostry i braci do zarazy, powstrzymuję się z największym trudem. Otwórzcie oczy przyjaciele katolicy i katoliczki. Zróbcie wreszcie porządek z przestępcami w swoim kościele. Kościół jest powszechny. Katolicki, Wasz. Ta zgroza to Wasza osobista sprawa - powiedziała.

Echa wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego

Paulina Młynarska nie była jedyną osobą, która skrytykowała słowa arcybiskupa. Wielu katolików i osób wierzących było oburzonych słowami duchownego - nie wszyscy zgadzali się na tak agresywną retorykę w kościele.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Od paru lat, choć jestem m.in. teologiem z wykształcenia, nie przyjmuję księdza po kolędzie, nie chodzę do kościoła i odmawiam bycia chrzestną bądź świadkiem na ślubie kościelnym, bo nie chcę wspierać duchowo i finansowo organizacji, która dawno zapomniała o Bogu i ludziach - powiedziała Elżbieta Król, Teolog. 

- Takie słowa w takim dniu. [...] Takie słowa po nauczaniu papieża Franciszka o potrzebie szacunku wobec osób LGBT. Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza. Żenada, wstyd, kompromitacja - pisał publicysta, ks. Lemański.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Krystyna Pawłowicz po wielu latach ujawniła prawdę. Wyznanie nt. dawnej decyzji Jarosława Kaczyńskiego jest hitem internetu
  4. Nawet kilkaset złotych więcej dla emerytów. Ale nie dla wszystkich
  5. Z niebieskiego Volvo wysiada mężczyzna i czule wita się z pieskiem. To Kamil Durczok!
  6. Gwiazdor Polsatu przerwał milczenie po śmierci znanej polskiej aktorki. Jego słowa ściskają za serce

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News