Ptaka spotkał tragiczny los
Facebook/Komitet Ochrony Orłów
Agata Jaroszewska - 28 Maja 2020

Polak nie miał litości dla niezwykle rzadkiego zwierzęcia. Zrobił mu niewyobrażalne rzeczy, powód przeraża

Ptak był już martwy, kiedy policja ustaliła jego położenie na jednym z mazowieckich pól. Polak nie miał litości dla niezwykle rzadkiego zwierzęcia i zrobił mu niewyobrażalne rzeczy. Żuraw jest w Polsce chroniony prawem i zatrzymanemu mężczyźnie grożą poważne zarzuty, na razie brane pod uwagę są dwa artykuły, pod które podciągnąć można działania mężczyzny. Wszystko okaże się po sekcji zwłok ptaka.

Ptak tego gatunku chroniony jest w Polsce prawem, ale niestety nie wszyscy stosują się do przepisów dotyczących zwierząt. Często słyszy się o wielkich okrucieństwach, jakich człowiek dopuszcza się względem niewinnych istot. Ta historia wydaje się jednak wyjątkowo bulwersująca.

fryzjer zarażony koronawirusemPolska fryzjerka zakażona koronawirusem. Miała kontakt z ponad 60 klientamiCzytaj dalej

Martwy ptak został znaleziony na polu

Ptak widoczny na zdjęciach zamieszczonych na profilu Komitetu Ochrony Orłów wygląda, jakby przed śmiercią zaznał niezwykłego okrucieństwa ze strony oprawcy. Śledczy zajęli się zgłoszoną sprawą ze Stanisławowa w województwie mazowieckim. Żuraw został ukrzyżowany, a według prawa podlega on ścisłej ochronie, interwencja służb była zatem konieczna.

- Policjanci mińskiej komendy otrzymali zgłoszenie od osoby prywatnej, że na terenie jednego z pól w miejscowości Stanisławów ujawniono martwego żurawia. Policjanci odnaleźli to miejsce i potwierdzili, że faktycznie jest tam martwy żuraw, przytwierdzony drewnianymi palikami do ziemi - powiedział dla Polsat News rzecznik KPP w Mińsku Mazowieckim, st. asp. Marcin Zagórski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polsat porażające odkrycieDwóch nastolatków nagle zniknęło. Po 21 latach dokonano porażającego odkrycia, prawda nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Sprawca został szybko znaleziony, jego tłumaczenie nie mieści się w głowie

Policja zatrzymała w związku ze sprawą martwego ptaka 60-latka, właściciela pola, gdzie znajdowały się zwłoki ptaka przytwierdzone do ziemi kijkami. Mężczyzna próbował się tłumaczyć śledczym.

- Z jego wersji wynika, że znalazł martwego ptaka i wykorzystał go do wypłoszenia innego ptactwa przed niszczeniem jego pola. [...] Martwy żuraw został przez nas zabezpieczony i trafi na sekcję zwłok - kontynuował rzecznik mińskiej policji. To właśnie po uzyskaniu wyników sekcji śledczy zdecydują, jakie zarzuty postawić rolnikowi. Może on odpowiadać za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami lub w związku z ustawą o ochronie przyrody, gdyż ptak jest gatunkiem chronionym.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych

2. Wielki protest podczas wizyty Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego na Mierzei Wiślanej. Przeciwnicy nie wytrzymali

Podobne praktyki ponoć nie są rzadkością

Dziennikarze Polsat News cytują fragment rozmowy z Łukaszem Wardeckim z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, który zauważa, że choć sprawa ptaka jest bulwersująca, to nie należy do wyjątków.

- Generalnie nieważne, jak rzadki jest gatunek. Jeżeli zalicza się do grupy tych "szkodników", czyli wyrządza szkody w rolnictwie czy leśnictwie, te gatunki są po prostu tępione - smutno zauważa Wardecki.

Obrazy Pikio

Źródło: Facebook/Komitet Ochrony Orłów

Obrazy Pikio

Źródło: Facebook/Komitet Ochrony Orłów

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zauważyła psa leżącego na worku przy drodze. Jego zawartość ją poraziła, mamy zdjęcia
  3. Ogromny, dziki kot grasuje w lasach. Co na to mieszkańcy Szczecina?
  4. Znany ksiądz w kilka tygodni przepuścił 60 tysięcy złotych. Ciężko uwierzyć, na co roztrwonił pieniądze
  5. Gwiazdor "Gogglebox" trafił do szpitala. Konieczna była operacja
  6. Czy woda w basenach jest bezpieczna? Trzeba spełnić jeden warunek
  7. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa na południu Polski. Wprowadzono 1. stopień zagrożenia

Ogórki do pocierania ścianMama zawsze nacierała ogórkiem ścianę. Córka wypróbowała jej sposób i już nigdy nie zrobi inaczejCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News