Kogo na obrazku zobaczyłeś najpierw, mężczyznę czy kobietę? Odpowiedź zdradza całą prawdę o Twoim charakterze

Kogo na obrazku zobaczyłeś najpierw, mężczyznę czy kobietę? Odpowiedź zdradza całą prawdę o Twoim charakterze Źródło: Facebook

Psychologia od lat wykorzystuje iluzje optyczne, do wykonywania prostych testów osobowości. To od twojego charakteru zależy to, co dostrzeżesz najpierw na tym obrazku.

Psychologia w 1915 roku zmieniła się za sprawą znanego duńskiego terapeuty, Edgara Rubina, który wykorzystywał popularny rysunek twarzy i wazonu, do wykonywania prostych testów psychologicznych. Interpretacja wyników była jednak dosyć swobodna, ale pomagała wielu psychologom w dojściu do tego, w czym leży problem pacjenta.

Psychologia od dawna wykorzystuje niejednoznaczne obrazy do badania osobowości

To, co widzimy w pierwszej kolejności, z reguły zależy od siły sugestii, czy naszego nastawienia. Te elementy zależą właśnie od naszego charakteru i od tego jakie nasze mózg podpowiada nam sugestie. Korzysta z obrazów, które widzi często, dlatego też różni pacjenci widzą różne obrazy. Od nastawienia, które determinuje nasz charakter, zależy to, co zobaczy najpierw.

Podobne znaczenie można przypisać właśnie do tego obrazka. Wykonała go Sofii Levitskay i przedstawia on zarówno mężczyznę, jak i kobietę, wpisanych w jeden obraz. Wbrew pozorom to, co zobaczymy na początku, nie zależy od naszej płci, a właśnie od naszej osobowości. Więc jeśli wiecie już, co spostrzegliście jako pierwsze, najwyższa pora sprawdzić odpowiedzi.

Sprawdź wyniki tego prostego testu psychologicznego. Najpierw zobaczyłeś kobietę czy mężczyznę?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli w pierwszej kolejności zauważyłeś mężczyznę, to znaczy, że dominują w twoim charakterze cechy społecznie uznawane za męskie. Dotyczy to osób, które podejmują odważne, życiowe decyzje, nierzadko nawet i ryzyko. W najbliższym czasie odczujesz wzrost siły woli i będziesz częściej racjonalizował swoje decyzje, jak i je odpowiednio planował.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Paweł Królikowski trafił do szpitala. Nie jest dobrze
2. Wszyscy nie żyją, nie mieli żadnych szans. TVN przekazał porażające słowa brata jednego z nieżyjących nastolatków
 

Zobaczenie kobiety świadczy o tym, że twoja psychika przechodzi przez generalne porządki, które mają doprowadzić do odzyskania wewnętrznej równowagi. Przyszłość szykuje się dosyć stabilna, a wewnętrzna harmonia pozwoli lepiej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Takie osoby potrafią osiągnąć wiele dzięki ciężkiej pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Zapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontrole
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Wigilijna sałatka ze śledziem i tajnym składnikiem zniknie z talerzy w minutę. Goście będą Cię błagać o przepis
  5. To miał być zwykły pierwszy taniec. Nagle para młoda zrobiła niebywałą rzecz, wszyscy goście przecierali oczy ze zdumienia

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News