Wiele osób na świecie nie czuje się dobrze ze swoim ciałem. W celu zmiany wyglądu czy nawet płci przechodzą ryzykowne zabiegi i kuracje. Pewna kobieta z Karoliny Północnej zrobiła jednak coś, czego nikt wcześniej nie próbował.

Amerykanka Jewel Shuping od wczesnego dzieciństwa marzyła o tym, by być niewidomą. Gdy miała trzy lata uwielbiała chodzić po ciemnych pokojach, a w wieku sześciu wiedziała już, że chce oślepnąć. Z czasem chciała tego co raz bardziej. Potrafiła godzinami wpatrywać się w słońce, chodzić o białej lasce i nosić ciemne okulary – wszystko by stać lub poczuć się niewidoma.

W końcu znajomy psycholog zgodził się pomóc kobiecie. Celem jej oślepienia, zakropił jej do oczu płyn do przeczyszczania rur. To rzecz niezwykle bolesna. Lekarze w szpitalu próbowali odratować wzrok Jewel, lecz nie mogli niczego zrobić. Jedno z jej oczu wycięto całkowicie, drugie natomiast stopniowo pokrywa się zaćmą.

Bolało niesamowicie. Moje oczy krzyczały, a płyn do udrażniania rur spływał mi po policzkach. Ale myślałam sobie: jestem już niewidoma, wszystko w porządku – wspomina Shuping.

W rzeczywistości mieszkanka Karoliny Północnej cierpi na poważne schorzenie natury psychicznej. Apotemnofilia objawia się nieodpartą chęcią trwałego samookaleczenia w rodzaju amputacji czy właśnie oślepienia. Celem jest inwalidztwo, a choroba łączy się często z pociągiem seksualnym do osób trwale niepełnosprawnych.

Początkowo Jewel powiedziała swojej rodzinie, że groźna chemia znalazła się w jej oczach przypadkowo. Gdy prawda wyszła na jaw, krewni zerwali z nią kontakt. Kobieta prosi, aby nie iść w jej ślady. Nie żałuje jednak tego, co zrobiła i jak twierdzi, dziś jest szczęśliwsza.

Nie żałuję. Jedyne, co chciałabym zobaczyć to twarz mojego ojca, ale on już nie żyje. Powinnam od razu urodzić się niewidoma. Nie sądzę żebym była nienormalna, po prostu mam takie schorzenie. Wiem, że niektórzy z was mają taką potrzebę, ale poczekajcie, nie oślepiajcie się. Może pewnego dnia znajdzie się metoda leczenia tego – opowiada Jewel Shuping.

ZOBACZ TAKŻE 

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

źródło: reporters.pl

...

Zobacz również