Psycholog ostrzega
Unsplash.com Nik Shuliahin
Monika Majko - 14 Maja 2020

Francuski lekarz obawia się "fali traumy psychicznej równie wielkiej, jak fala zakażeń". Wszystko przez epidemię koronawirusa

Psycholog ostrzega przed poważnymi konsekwencjami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Lekarz obawia się znacznego zwiększenia liczby pacjentów potrzebujących pomocy psychologicznej po epidemii. Problemy wywołać wiele czynników, m.in. przymusowa izolacja oraz kryzys gospodarczy.

Psycholog z Francji podzielił się obawami, związanymi z prognozowaną przez siebie falą pacjentów, którzy będą potrzebować pomocy psychologicznej po pandemii koronawirusa. Lekarze przyznają, że problem może być bardzo poważny, m.in. z powodu aktualnie ograniczonej dostępności do specjalistów.

Test na koronawirusa - rekordMinisterstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekordCzytaj dalej

Psycholog przewiduje wzrost liczby pacjentów potrzebujących pomocy psychologicznej

Pierre Philip, dyrektor kliniki snu w Bordeaux, wyznał na łamach francuskiego dziennika Le Monde, że obawia się "fali traumy psychicznej równie wielkiej, jak fala zakażeń" z powodu "kryzysu społecznego i gospodarczego, który rysuje się na horyzoncie". Jego obawy potwierdzają również inni francuscy specjaliści. Sytuacja panująca na świecie w związku z szalejącą pandemią może przyczynić się do znacznego wzrostu liczby pacjentów potrzebujących pomocy psychologicznej.

- Ludzie obawiają się o pracę, o to, czy starczy im na życie. W takim kontekście psychiatria jest niezwykle obciążona - przekazał prof. Raphael Gaillard z paryskiego szpitala psychiatrycznego św. Anny.

Psychologowie są pełni obaw, koniec pandemii może okazać się początkiem kolejnych problemów

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

Roksana Węgiel - sekretRoksana Węgiel zdradziła swój sekret. Rewelacja na aktualne dniCzytaj dalej

Choć eksperci wskazują na spadek liczby wizyt na oddziałach psychiatrycznych, nie jest to dobry znak. Z powodu obowiązujących restrykcji, lęku przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz przymusowej izolacji wielu pacjentów zaniedbało leczenie, co w niedalekiej przyszłości może okazać się wielkim problemem.

- Z powodu trudności wynikających z izolacji sanitarnej wiele osób cierpiących na chroniczne choroby psychiczne nie miało dostępu do leków ani konsultacji lekarskich - powiedział dr Matthieu Gasnier w "Le Monde".

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz wchodzi od 20 maja. Dotknie ponad 8 mln Polaków, połowa z nich będzie niemile zaskoczona

2. Nie żyje aktor ”Świata według Kiepskich”. Córka przekazała bardzo smutną wiadomość

Agencja zdrowia publicznego SPF, opublikowała ankietę, przeprowadzoną we Francji z udziałem dwóch tysięcy osób. Wyniki badania wskazują, że w pierwszym tygodniu izolacji sanitarnej poczucie niepokoju potwierdziło 26,7 proc. badanych, a kłopoty ze snem pod koniec kwietnia miało 66 proc. osób. Zauważono również wzrost przyjmowania psychotropów w kwietniu z 10,4 proc. badanych do 13,7 proc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pobił na śmierć matkę swoich dzieci. Klaudia została zabita gołymi rękoma
  2. Andrzej Gołota bohaterem wielkiego skandalu. Błagali go, aby przestał, ale on bił dalej
  3. Nie żyje gwiazdor ze "Świata według Kiepskich". Ukochana córka potwierdziła smutną wiadomość
  4. Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Właśnie przerwała milczenie, wielu fanów będzie zasmuconych
  5. Psy czekały na narodziny dziecka. Ich reakcja na bobasa jest nieprawdopodobna, na szczęście wszystko się nagrało
  6. Ceny młodych polskich warzyw i owoców zwalają z nóg. Truskawki, bób i ziemniaki kosztują fortunę

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News