Na obrazku wśród niedźwiedzi schował się pies. 90% osób od razu się poddaje, dasz radę go znaleźć?

Na obrazku wśród niedźwiedzi schował się pies. 90% osób od razu się poddaje, dasz radę go znaleźć? Źródło: fot.  Canine Cottages 

Psy i niedźwiedzie mogą być do siebie bardzo podobne, przynajmniej tak wynika z obrazka, który podbija sieć. Zagadka, która polega na odnalezieniu czworonoga wśród misiów polarnych jest arcytrudna.

Psy i koty to zwierzęta, które widzimy niemal codziennie, powinniśmy wiec bez problemu rozpoznać je na obrazku. Czasem nie jest to jednak takie proste, jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka. W internecie pojawiła się nowa zagadka, a odnalezienie czworonoga wśród niedźwiedzi jest niezwykle trudne. 

Psy i niedźwiedzie mogą być do siebie niezwykle podobne

To zadanie sprawdzi nie tylko spostrzegawczość, ale również cierpliwość. Z pozoru prosta zagadka, jest tak naprawdę bardzo trudnym i frustrującym wyzwaniem. Tylko najbardziej wytrwali poradzą sobie ze znalezieniem psa, który ukryty jest na obrazku w gąszczu niedźwiedzi polarnych.

Większość osób poddaje się od razu, jednak warto wytrwać i samodzielnie odnaleźć rozwiązanie. Średni czas odnalezienia czworonoga na obrazku to 2 minuty i 49 sekund. Informatyk Paul Schrater powiedział w wywiadzie dla Scientific American, że w ludzkiej naturze leży dążenie do celu. Podczas tego procesu człowiek może być niezadowolony, a nawet zirytowany, ale satysfakcja z osiągnięcia celu rekompensuje frustrację.

Zagadka jest wyjątkowo trudna, pies jest bardzo dobrze zamaskowany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psa nie trzeba szukać w samotności, możemy zaprosić do zabawy rodzinę i znajomych. Element rywalizacji na pewno doda nam sił do intensywniejszych poszukiwań, a efekt końcowego zadowolenia będzie jeszcze bardziej odczuwalny, jeśli pokonamy naszych rywali i jako pierwsi rozwiążemy zagadkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić

2. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie ”Rancza”. Marta Chodorowska właśnie przekazała ją widzom

Jeśli nie uda Ci się odnaleźć zwierzaka, nie przejmuj się. Pod obrazkiem z zagadką znajdziesz rozwiązanie, a ćwiczenie mózgu, które wykonałeś przy tej łamigłówce, na pewno nie zaszkodzi. Warto pamiętać, że regularne ćwiczenie swojego mózgu, pozwoli nam osiągać coraz lepsze wyniki podczas zdobywania nowej wiedzy czy umiejętności. Takie łamigłówki są dla naszej głowy świetnym treningiem.


fot.  Canine Cottages 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Władze Rosji wyznały ukrywaną prawdę. Ofiar koronawirusa w ich kraju było znacznie więcej niż podawano
  2. Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystko
  3. RTG głowy 2-latka zmroziło lekarzy. Zrozpaczeni rodzice ostrzegają innych
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Dostałeś podobną wiadomość? Lepiej nie odpisuj, konsekwencje mogą być fatalne
  6. Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszcz

źródło: Mental Floss

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News