Weterynarz zajrzał do pyska psa i oniemiał. Wyciągnął przedmiot, który tkwił tam przez kilka lat

Weterynarz zajrzał do pyska psa i oniemiał. Wyciągnął przedmiot, który tkwił tam przez kilka lat Źródło: Facebook / Friends of Strays Animal Shelter

Psy często mają problemy z zębami, jednak stan pyska tego zwierzaka, poważnie zaniepokoił weterynarza. Kiedy lekarz zajrzał do środka, nie mógł uwierzyć w to, co widzi.

Psy bardzo często miewają problemy z zębami. Nieodpowiednia dieta i niezapewnienie im właściwej higieny przez właścicieli czworonogów, może poważnie wpływać na stan ich uzębienia. Kiedy weterynarz zajrzał do pyska tego zwierzaka, zaniemówił. Wyciągnął z niego przedmiot, który tkwił tam przez wiele lat.

Psy też mogą mieć problemy z zębami

Buddy został przywieziony do schroniska Friends of Strays w Petersburgu na Florydzie. Tam uwagę pracowników przyciągnęło poważnie zaniedbane uzębienia zwierzaka, zauważyli w pysku psa postępujące gnicie zębów. Zwierzę zostało oddane w ręce weterynarza, a ten przystąpił do zabiegu, mającego na celu oczyszczenie pyska czworonoga. Nie spodziewał się jednak tego, co zobaczy po zajrzeniu do środka.

We wnętrzu pyska Buddy'ego lekarz dokonał niespodziewanego odkrycia. Mężczyzna znalazł w nim kawałek patyka, który wbił się pomiędzy kącik ust, a ząb zwierzaka. To właśnie fragment drewna doprowadził dobył przyczyną gnicia uzębienia.

Patyk tkwił przez wiele lat w pysku psa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Weterynarz usunął patyk, porządnie wyczyścił pysk psa oraz usunął wszystkie zgniłe zęby. Operacja była skomplikowana, patyk był sporych rozmiarów i mocno tkwił w pysku. Zabieg zakończył się jednak pełnym sukcesem, a niechciany przedmiot został w całości usunięty.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Bus zderzył się z ciężarówką, druzgocąca liczba ofiar. TVP: nie żyją 22 osoby, posępne wieści z Egiptu

Pracownicy schroniska poinformowali, że patyk tkwił w pysku zwierzaka prawdopodobnie od 3 do 4 lat. Zwierzę powoli wraca do zdrowia, a jego przypadek opiekunowie placówki Friends of Strays opisali na swojej stronie na Facebooku. Udostępnili w mediach społecznościowych również zdjęcia znaleziska. Dla porównania wielkości, sfotografowali patyk w towarzystwie termometru. Dopiero w takim zestawieniu, można dostrzec, jak duży był kawałek drewna, który przez wiele lat nosił w pysku Buddy.


Facebook / Friends of Strays Animal Shelter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobach
  2. Nie żyje mężczyzna, który uratował życie młodym piłkarzom. Zmarł po długiej walce z chorobą
  3. Widzowie The Voice Senior osłupieli. Andrzej Piaseczny wparował nagle na scenę i dokonał największego wyznania
  4. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje gwiazda najbardziej skandalicznego filmu w swoim czasie
  5. Wielki niepokój o 12-letnią Viki Gabor. Michał Szpak aż zadrżał, mówiąc o swoich obawach

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News