W trakcie mszy po kościele zaczęły biegać bezpańskie psy. Ludzie wpadli w panikę, ale gdy poznali prawdę, wielu nie mogło powstrzymać łez

W trakcie mszy po kościele zaczęły biegać bezpańskie psy. Ludzie wpadli w panikę, ale gdy poznali prawdę, wielu nie mogło powstrzymać łez Źródło: facebook/padrejoaopaulo

Psy pojawiły się na mszy i wzbudziły ogromne zainteresowanie wszystkich wiernych. Ludzie nie wiedzieli, skąd nagle w kościele znalazły się czworonogi, parę osób wpadło nawet w panikę. Leczy gdy prawda wyszła na jaw, w oczach zgromadzonych pojawiły się łzy.

Psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi i jak się okazuje księży. Pewien duchowny z Brazylii wpadł na fantastyczny pomysł i zachęca wszystkich "kolegów po fachu" do brania z niego przykładu.

Bezdomne psy biegały podczas mszy

Joao Paulo Araujo Gomes jest duchownym w jednym z kościołów w Brazylii. Ksiądz idzie z duchem czasu i wprowadza niekonwencjonalne rozwiązania. Parafianie uwielbiają i podziwiają podejście duchownego do problemu bezdomnych zwierząt.

Ksiądz znany jest w całej okolicy z tego, że na msze zaprasza psy, na początku wierni ze zdumieniem patrzyli na psiaki biegające po kościele, jednak na jednym z kazań, ksiądz ogłosił z jakiego powodu chce, aby czworonogi uczestniczyły w nabożeństwie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dzięki księdzu psy znalazły kochające domy

- Pomogłem kilku psom z poważnymi problemami zdrowotnymi. Niektóre z nich przywiozłem do domu parafialnego, a później zostały adoptowane. Trzy zostały ze mną. Dziś są moimi dziećmi i śpią w moim łóżku - podzielił się ksiądz

Za sprawą regularnych wizyt psiaków na mszach wzrosła ich szansa na adopcję. Wierni wypatrzyli podczas nabożeństwa piękne psy i postanowili dać im szansę na lepsze życie. Za sprawą duchownego wiele zwierzaków błąkających się po ulicach miasteczka może zaleźć schronienie. W przykościelnej plebanii mieszka kilkanaście psiaków, mają one wyznaczone miejsce na sen, dostają jedzenie i wodę. Przebywają w bezpiecznym miejscu, a parafianie, którzy pojawiają się w kościele, działają niczym wolontariusze w schroniskach i zabierają psy na spacery.

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna dla żartu zrobił sobie test ciążowy. Ten niewinny dowcip uratował mu życie
2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz 

Psy nie mogły trafić lepiej niż na duchownego, którego postawę popierają inni kapłani. Internauci komentujący doniesienia o księdzu, sugerują, że władze Kościoła powinny zmierzać właśnie w takim kierunku. Dając przykład, że okazywać dobro można nie tylko ludziom, ale i bezdomnym zwierzakom. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd chce zarobić na wzroście liczby ZGONÓW. Może zyskać 3,4 mld złotych
  2. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zalani łzami mama i tata chcieli pożegnać synka, myśleli że nie żyje. Przytulili chłopca i lekarzom odebrało mowę
  5. Mama zobaczyła, co tata robi z maleńkim synkiem i straciła mowę. Natychmiast złapała za kamerę

źródło: wprost 

Następny artykuł