Wyjechali na święta, a psa zostawili zamkniętego na balkonie. Konieczna była interwencja służb

Wyjechali na święta, a psa zostawili zamkniętego na balkonie. Konieczna była interwencja służb Źródło: Facebook / Praga Południe na sygnale

Psy zwłaszcza wtedy, kiedy ludzie cieszą się wolnym czasem, przeżywają istną katorgę. Czworonogi są nagminnie porzucane w okresie wakacyjnym, a w Sylwestra muszą mierzyć się z hukiem fajerwerków. Jak się okazuje, również w święta Bożego Narodzenia nie mogą zaznać spokoju.

Psy nie mają łatwego życia w czasie świąt. Boże Narodzenie w schronisku jest szczególnie traumatyczne, bo pieski spędzają je w zimnie, a w okresie świątecznym pojawia się mniej pracowników i wolontariuszy. Niestety, okazuje się, że nawet te czworonogi, które mają właścicieli, mogą przeżywać w tym czasie piekło. 

Psy uwięzione na balkonach

Mieszkańcy jednego z bloków na ul. Zana na warszawskiej Pradze Południe wezwali dziś policję i straż pożarną po tym, jak zauważyli, że na balkonie znajdował się zamknięty pies. Futrzak przebywał tam od co najmniej dwóch dni, podczas gdy jego właściciele wyjechali na święta.

- Strażacy i policjanci interweniowali na ul. Zana. Jak informuje nasz czytelnik, od dwóch dni na balkonie był uwięziony pies – informuje strona na Facebooku "Praga Południe - na sygnale". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pies spędzi tam kolejne dni, dopóki właściciele nie wrócą

Służby przyjechały na miejsce zdarzenia, jednak okazuje się, że piesek ze względów prawnych nie może zostać zabrany. To wyjątkowo okrutne, ale policjanci są bezradni i mają związane ręce. Zrobili co mogli. Czworonóg dostał od nich jedzenie, wodę i koc. Nie wiadomo, ile jeszcze dni spędzi samotnie w zimnie i ciasnocie. Wypuścić mogą go tylko właściciele, których nie ma. Portal "Praga Południe - na sygnale" opublikował zdjęcia z akcji ratunkowej, które otrzymał od czytelnika.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
2. 8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości

Ludzie w komentarzach nie przebierają w słowach:

- Co to ma znaczyć, że ze względów prawnych pies ma marznąć, bo inteligentni właściciele zostawili psinę w zimnie na balkonie. Jeszcze oni powinni ponieść konsekwencje za tę sytuację - napisała jedna z osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacji
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Żona Roberta Janowskiego oceniła pracę Rafała Brzozowskiego. Bezlitosne, brutalnie szczere słowa
  4. Syn pokazał bardzo stare zdjęcie Dagmary z "Królowych życia". Zmieniła się nie do poznania, teraz nie przypomina dawnej siebie
  5. Agnieszka Woźniak-Starak wyjawia swoje plany na przyszłość. Przybijające słowa, łzy same cisną sie do oczu

Źródło: warszawawpigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News