Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność

Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność Źródło: Pixabay / Winsker

Psy bawiły się w ogrodzie, a w przeciągu dwóch miesięcy niestety zmarły. Wszystko przez śmiertelną roślinę. Weterynarze proszą właścicieli o wyjątkową czujność.

Psy muszą szczególnie uważać podczas zabawy w ogrodzie, bo może dojść do tragedii, tak jak stało się to w tych dwóch przypadkach. Wszystko przez niepozorna roślinę rosnąca w trawie. Kiedy ich szczeniak zaczął wymiotować, od razu zabrali go do weterynarza. Po 36 godzinach pies już nie żył.

Psy bawiły się na świeżym powietrzu

Zwierzęta zabił Muchomor Zielonawy. Peter Ronald, właściciel jednego z psów twierdzi, że był świadomy zagrożenia. Specjalnie ogrodził teren, kupił płot i bramkę. Pozbył się wszystkich grzybów z trawnika i zawsze zwracał uwagę żeby Luna, ich 14 tygodniowy szczeniak, była przez kogoś pilnowana.

Kiedy Luna zaczęła wymiotować, rodzina od razu zabrała ją do weterynarza. Jej stan dramatycznie się pogarszał. Po wstępnych badaniach ustalono, że ma objawy zatrucia grzybami. Po wielu godzina walki o życie pies został uśpiony.

Po powrocie do domu Peter znalazł w rogu ogrodu mały wysyp grzybów. Od razu wiedział, że to one zabiły jego psa. W laboratorium rozpoznano gatunek. Okazało się, że to Amanita Phalloides, znana jako Muchomor Zielonawy.

- Nie widziałem ich wcześniej. Nie wiem jak i kiedy, ale musiały pojawić się w ciągu 24 godzin przed jej zachorowaniem. Wiedzieliśmy od razu, że własnie to się wydarzyło, nawet jeśli wcześniej tego nie doświadczyliśmy - powiedział Peter.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy to nie jedyne ofiary śmiertelnego grzyba

Muchomor zielonawy jest również groźny dla człowieka. Ok. 30 procent przypadków jego spożycia zakończyło się śmiercią. Toksyny atakują wątrobę i nerki ofiary. Objawy to bolesne skurcze i ból brzucha, wymiotowanie i biegunka, odwodnienie. Pojawiają się od 6 do 12 godzin po spożyciu trucizny. Najczęściej do przeżycia wymagany jest przeszczep wątroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

W okolicy, w ciągu dwóch miesięcy, z powodu śmiertelnych grzybów zmarł jeszcze jeden szczeniak. Są one szczególnie narażone na to niebezpieczeństwo, bo są ciekawskie i eksplorują nieznany świat za pomocą węchu i smaku. Weterynarze apelują do właścicieli czworonogów, by zwracali uwagę na to, gdzie wyprowadzają zwierzęta na spacer.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd ZMIENIA ZASADY dotyczące emerytur. Jedni zyskają dużo więcej, inni stracą
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Kasia Cichopek zabłysnęła niezwykłym wyczuciem stylu. Pokazała się w swetrze, który każda kobieta powinna mieć w szafie na jesień 2019
  4. 3 znaki zodiaku, które nigdy nie powinny mieć partnera. Ich życie będzie o wiele lepsze bez drugiej połówki
  5. Andrzej zobaczył suknię ślubną córki i zamarł, choć była zjawiska. Potem spojrzał na kreację żony i aż ukląkł

źródło: Vancouver Sun

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News